Хотел VRNJACHE TERME 4* – Врњачка Бања

Хотел VRNJACHE TERME 4* – Врњачка Бања

 

Во срцето на Врњачка Бања, во близина на добро познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на водството на Врњачка – „Врњачка Терме“. Поставени 8 базени и 4 лизгалки во целиот комплекс, создадено за сите љубители на водни активности. На крајот од напорниот ден, опуштете се во базените со термално-минерална вода со температура од 32 ℃ до 36 ℃. Хотелот располага со 5 затворени базени (за рекреација, пливање, со масажери, лизгалки, детски), 3 надворешни (слајд, релаксација, пливање). Хотелот Врњачки Терме располага со 85 сместувачки единици – 69 супериорни соби и 16 луксузни апартмани.

HOTEL VRNJACHE TERME **** 02.05-31.08.2023
Работни денови викенд
Суперирор соба (1/1) 86 81
De Lux апартман (1/1) 103 98
Супериор соба (1/2) 111 103
De Lux  апартамн ( 1/2) 145 137
Доплата за дополнителен кревет  

30

Доплата за деца до 2,99 год БЕСПЛАТТНО
Доплата за деца до 3-9,99 год 50%
Во цената е вклучено:

·         Ноќевање со појадок

·         Користење на Spa & Wellness центар (затворен базен, сауна, солена соба, парно купатило и тепидаријум)

·         Игротека за деца

·         Употребата на бебешки креветчиња и столици е бесплатна

·         Wi-Fi

Во цената не е вклучено:

·         Туристичка такса – 1,5 евро од ден по лице  , деца од 3 до 9.99 год – 0,60 евра од ден по лице

·          паркинг

 

Цените се дадени во евра по соба од ден

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди