Хотел REGNUM and Spa*****   Банско Зима 2023/24

REGNUM  Bansko Аparthotel and Spa*****   

Регнум Хотел & СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарницата  и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин  и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во луксузни еднокреветни студиа и апартмани целосно опремени  и мебелирани  да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите.

 

 

REGNUM  Bansko Аparthotel and Spa 5*   

 

27.12.23-03.01.24

22.12.-26.12.23

04.01-08.01.24

25.01-25.02.24

 

09.01.-24.01.24

26.02.-17.03.24

 

01.12-21.12.23

18.03.-14.04.24

Junior Suite 2 236 187 154 126
Executive Suite 2+1 дете 253 198 165 137
Executive Mountain View  Suite 2+1 дете /1 возрасен 258 203 170 143
Executive De Luxe Suite 2+2 деца/1 возрасен 264 209 176 148
Executive De Luxe Mountain View Suite 2+2 деца/1 возрасен 269 214 181 154
Grand  Suite 4+2 деца/1 возрасен 456 357 270 242
Grand  Mountain View Suite 4+2 деца/1 возрасен 462 363 280 247
Деца до 6.99 г. на дополнително легло 0,67
Деца од 7- 12.99 год на допол. легло 38 33 27 22
Трет возрасен  на дополнително легло 77 71 55 38
Во цената е вклучено:

·         ноќевања  со појадок

·         користење на Спа центарот: внатрешен базен, финска сауна, џакузи парна бања, турска бања, тропски туш, зона за релаксација, фитнес  центар

·         шкафчиња за скии

·         Превоз до ски Гондолата

·         Детско катче и детска анимација

·         интернет

·         паркинг (до пополнување на местата)

·         туристичка такса

Доплата:

·         Доплата за вечера 25 евра за возрасен /15 евра за деца од 7 до 12,99

·         Доплата за поглед на планина- 5€ на ден

·         Доплата за Single room 85% од цената

·         Доплата за соба со балкон 5€ на ден

·         Во блок А можност за користење на кујна со доплата од 5€ на ден

·         Еден возрасен со дете до 12,99 сместено на редовно легло плаќаат како соба за две возрасни лица

·         Еден возрасен со две деца од 0 до 6,99  плаќаат како соба за две возрасни лица

·         Доплата за Регнум Термална Бања 10€ од ден за возрасни и 5€ за деца

НОВОГОДИШНА ВЕЧЕР ЗАДОЛЖИТЕЛНА:

·         Сала Бофор 160€ за возрасен /85€ за деца од 12 до 16 год /45€ за деца од 6 до 11 год./25€ за деца од 3 до 5,99

·         Главен Ресторан Регнум 110€ за возрасен /55€  за деца од 12 до 16 год /35€ за деца од 6 до 11 год /20€ за деца од 3 до 5,99

·         Божиќна Вечера 45€ за возрасен /30€ за деца од 12 до 16 год /25€ за деца од 6 до 11 год /15€ за деца од 3 до 5,99

Цените се изразени во евра по соба по ноќ

 

 

15% попуст за целосна уплата од 01.11.-30.11.2023

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62,00 ден.

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

WordPress PopUp Plugin