Специјална понуда од Celestyal Crystal

Специјална понуда од Celestyal Crystal

 

Ден

Места

Пристигнување

Заминување

1.

Нед

Солун – Грција

19:00

2.

Пон

Кушадаси/Eфес – Tuрција

13:00

19:00

3.

Вто

Хераклион/Крит – Грција

08:00

19:00

4.

Сре

Санторини – Грција

07:00

5.

Чет

Санторини – Грција

00:30

Миконос – Грција

08:00

6.

Пет

Миконос – Грција

02:00

Милос – Грција

09:00

19:00

7.

Сaб

Пиреј / Атина

07:00

17:00

8.

Нед

Солун – Грција

10:00

Пријавување на Брод најдоцна до 17:00 часот.

ALL Inclusive Light

Датуми за тргнување од Солун

Категорија на кабина

Внатрешни

Прозорски

Балконски

Месец

Термини

Цена по лице во € во двокреветна

Мај

07 / 14 / 21 / 28

599 – 759€

779 – 889€

Од 1.359€

Јуни

04 / 11 /18 / 25

789 – 889€

919 – 1.059€

Од 1.709€

Доплати

3. и 4. кревет за возрасно лице во кабина – за 7 и 14 мај

589€

3. и 4. кревет за возрасно лице во иста кабина – 4 и 11 јуни

789€

Деца од 2 – 11 години во присуство на две полноплатежни лица

549€

Бебе од 3 месеца до 2 години

289€

BONUS!

За All Inclusive Light

Пијалоци во тек на оброци, по правила на компанијата;

Кредит за бродска екскурзија во зинос од 75€ по лице;

Пристанишни такси ( 289€ по лице)

Бакшиш за персонал;

Повратен трасфер на Миконос од пристаниште до центар на островот

– ALL IN ONE – со доплата 240 €

All inclusive Premium пакет пијалоци

Дополнителнителен кредит за екскурзија 75€ ( вкупно 150€)

Гратис Wi-Fi приступ (1h во текот на денот)

25% попуст на специјализирани ресторани на бродот

Во цената е вклучено:        

·       Крстање по избрана рута;

·       Сместување во двокреветни кабини од избрана категорија;

·       Кредит од 75€, односно 150€ за оранизирани излети од страна на компанијата. Излетити мора да се резервираат во агенција при сама резервација. Резервација на брод за кредит ваучер не е дозволена!

·       Пристанишни такси во износ 289€ по лице;

·       All Inclusive Light (Појадок, Ручек, Вечера, Попладневна ужина), сите оброци се служат по систем шведска маса или во A’la Carte ресторани се служат на база сет мени;

·       Пијадолоци во текот на оброците, по правила на компанијата;

·       Представи во бродски театар секоја вечер, различни жанрови на музика во различни салони на бродот;

·       Користење на надворешен базен и фитнес центар;

·       Сите рекреативно забавни програми како и анимација за деца во текот на крстарење;

 

Во цената не е вклучено:        

·       Превоз до пристаниште од каде тргнува бродот;

·       Задолжително здраствено патничко осигурувањe за целовремен престој;

·       Пијалови на бродот кои не се вклучени во листа пијалоци;

·       Фалкутативни излети во организација на комапнијата;

·       Користење на спортски терен на бродот;

·       Koристење на мини бар во кабина;

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди