Хотел ZLATIBOR MOUNTINE RESORT & SPA 5* – Златибор

Хотелот Zlatibor Mountain Resort & Spa, комплекс инспириран од природата и потребата за вистински одмор и уживање. Водени од идејата дека животната средина е нешто што треба да се чува и цени, гостите имаат можност да се релаксираат и преку изборот на различни домашни производи да си дадат можност да се поврзат со локалните богатства. Најмодерно дизајнираните соби, се тука да создадат искуство на целосна хармонија и спокојство, додека персоналот на нашите познати ресторани ќе се потруди да ја доживеете кујната на Златибор преку современа призма на современи методи на подготовка. Посебена убавина на овај комплекс и место каде секој сегмент е подреден на вашето целосно уживање релаксирачкиот амбиент, чија содржина е создадена за да обезбеди целосна ревитализација на умот и телото е дизајниран како автентична спа градина, во чии базени има посебен вид на вода богата со магнезиум, калиум, калциум и други минерали кои позитивно влијаат на здравјето. Во комбинација со идеалното количество железо, оваа вода нуди еден вид лек, кој благотворно делува на тегобите предизвикани од современиот начин на живот и работа.

 

 

Hotel Zlatibor Mountain Resort & SPA  *****

28.04-03.05.2023
 

HB

Мин.3 ноќи

Standard room 259 €
Superior room 289 €
Family room 309 €
Junior suite 279 €
Family suite 339 €
Во цената е вклучено:

·         Ноќевање на база полупансион (доручек и вечера)

·         Неограничено користење на луксузниот Magnesium SPA & Wellness центар

·         Неограничено користење на детски клуб

·         Интернет

Во цената не е вклучено:

·         Туристичка такса- 1€ по лице/ноќ;   0,5€ по лице/ноќ за деца на возраст од 7-15 години;

·         Деца на возраст од 0-7 години се ослободени од плаќање на туристичка такса

·         Гаража- 10€ по ден

·         VIP SPA центар, масажи и козметички третмани

Услови за деца:

·         Деца од 0-2  БЕСПЛАТНО

·         Деца од 2-7 години на заеднички кревет со двајца возрасни БЕСПЛАТНО

·         Деца од 12 години и постари се сметаат за возрасни

 

Цените се изразени у евра по лице
За секое додатно лице се доплаќа 49
€ по лице/ноќ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди