Хотел HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4* – с. Бања / Банско

Новиот дом на минералните води Хотел Хот Спрингс. Хотелот се наоѓа во с.Бања на 5км од Банско во подножјето на три величествени планини (Рила, Пирин, Родопа) во прекрасниот Разлог Холоу до најголемиот ски-центар на Балканскиот Полуостров – Банско.
Чисти минерални извори познати со векови.
Локалните легенди сè уште ја раскажуваат приказната за римските легионери кои по жестоките битки дошле тука за да ја вратат силата со помош на терапевтската минерална вода. Денес гордо ја продолжуваме вековната традиција.

ПЕРИОД ДЕНОВИ ВО НЕДЕЛАТА DBL COMFORT ROOM

2+1

DBL EXECUTIVE ROOM

2+1

ALPINE STUDIO

2+2

JUNIOR SUITE

2+2

AOLPINE APARTMENT

2+3

02.01.-16.04.23 Недела до Четврток 163 173 187 198 233
Петок- Сабота 187 198 218 233 264
17.04.-20.07.23 Недела до Четврток 138 150 177 187 212
Петок – Сабота 168 183 193 208 249
Во цената е вклучено:   

  • ноќевање  на база полупансион
  • користење на базен,сауна,парна бања, турска бања, солена соба, ледена фонтана
  • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

  • Деца до 5.99 год се сместуваат бесплатно
  • Прво дете  од 6-11.99 год сместено на дополнително легло плаќа  31 евра од ден, второ дете од 6-11.99 год плаќа 21 еврo од ден
  • Возрасен /Прво дете над 12 год  или возрасен на дополнително легло  плаќа 40 евра од ден , второ дете над 12 год или возрасен плаќа 31 евра од ден

Цените се изразени во евра по соба од ден

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди