Хотел INTERHOTEL 4* – Сандански

    С А Н Д А Н С К И

     INTERHOTEL ****

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност. Големината еднокреветни и двокреветни соби 25м2.
Спецификација на соби: 17 АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување, 6 Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу), 262 Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.
Собите се опремени со: кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.
Хотелски содржини: Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C, надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C, внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C, сауна, парна бања, фитнес сала, бесплатен безжичен интернет во хотелот, 3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна, кафе скаткарница, лоби бар, бар до базенот, игротека за деца, фризерски салон, паркинг…

 

 

Хотел INTERHOTEL 4****

13.04 – 17.04.2023
 Пакет 3 ноќи Пакет 4 ноќи
  Максимум HB BB HB
Двокреветна соба 2+1(до15.99) 552 569 689
Еднокреветна соба  1 380 423 479
Соба  Superior   3+1(до15.99) 632 672 788
Студио  Standard 2+1 722 790 902
Апартман 3+1 789 881 989
Апартман Family 2+2/3+1 1101 1209 1377
 
Трет возрасен на дополнително легло 214 200 266
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во двокреветна соба 100 92 124
Дете од 4-11.99 год на редовно  легло во еднокреветна соба 42 17 51
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во студио или апартман 42 17 51
Дете до 3.99 год се сместува бесплатно
Во цената е вклучено:

  • Пакет ноќевања на база на избраната услуга
  • Велигденски ручек  на 16.04  со програм за деца
  • користење на базен, парна бања, сауна, фитнес,  релакс соба
  • детско катче
  • интернет
  • сеф ан рецепција
  • паркинг
  • туристичка такса

Цените се по соба/апартман за избраниот пакет

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди