Хотел МAXI PARK & SPA 5* – Велинград

Велинград

МAXI PARK & SPA ****

Хотелот е сместен во најголемиот природен парк во Велинград и е хотел со најмногу топли минерални базени во регионот. Maxi Park Hotel & SPA е лоциран во срцето на Родопските планини, како бања на највисоката точка на Балканот, со преубав поглед на целиот град.  Хотелот нуди: спа третмани, три внатрешни базена, два надворешни базена, два ресторани, детска игрална и детско игралиште, фризерски салон, обезбеден паркинг, 24-часовна рецепција, лоби бар, бежичен интернет, бар покрај базенот, лифт. Сите соби се со балкони, кабловска ТВ, бањарки, интернет, сеф, фен, клима уред, мини бар со доплата.

13.04-18.04.2023
Тип на сместување 3 ноќевања 4 ноќевања
BB HB BB HB
MAXI PARK Hotel & SPA
Standard студио 2+1 660 737 808 911
Deluxe Студио 2+1 746 821 921 1023
Premium Студио 2+2 785 875 972 1095
Junior Suit 2+2 815 913 1023 1146
MAXI SUIT
Едноспален Апартман 2+2 637 730 778 900
Трет возрасен/ Деца над 12.99 год на дополнително легло 131 169 154 205
Во цената е вклучено:

  •   3  или 4 ноќевање на база на избраната услуга
  •   Велигденски ручек на 16.04.2023
  • Користење на внатрешен базен, базен со сол од Мртво Море, надворешен минерален базен, џакузи, 3 минерални бањи, финска сауна, руска сауна,парна бања, кедрова сауна, солена соба, фитен, wi-fi, и бесплатен паркинг.                                                 

Цените се изразени во евра по соба за дадениот пакет

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди