БЕЛГРАД НОВА ГОДИНА

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

31.декември (сабота) СКОПЈЕ – БЕЛГРАД 
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во  02:30 часот. Поаѓање за Белград во 03:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи за одмор. Пристигнување во утринските часови во Белград.  Организиран разглед на градот Славија, Теразије, Булеварот на Крал Александар, Парламентот, црквата Св.Марко, Плоштадот на Републиката, Кнез Михајлова улица, Калемегдан, Народниот Театар, Народниот Музеј, мостовите на Сава, Дедиње. Сместување во хотел. Вечерта, дочек на Новата 2023 година, на некој од плоштадите во Белград или можност за свечена новогодишна вечера во ресторан. Ноќевање.

01.јануари (недела)   БЕЛГРАД
Појадок. Препорачуваме Факултативно крстарење со брод. Пловидбата започнува од пред Хотел Југославија до устието на Сава и Дунав. Слободно време за индивидуални активности. Можност за посета на најатрактивната зоолошка градина на балканските простори .Во вечерните часови препорачуваме посета на ноќен клуб на сплав, со атрактивни спектакли и богата музичка програма или факултативна вечера во ресторан. Ноќевање.

02.јануари (понеделник) БЕЛГРАД  – СКОПЈЕ 
Појадок. Слободно време до поаѓање за Скопје, шопинг во трговскиот центар Ушче или факултативна посета на Меморијалниот Центар и Куќата на цвеќето во која се наоѓа гробот на Јосип Броз Тито… Поаѓање за  Скопје во попладневните часови. Пристигнување доцна навечер.

Цена на аранжманот во претпродажба до 30.11.2022: 129 € (7.998,00 мкд)
Редовна цена на аранжманот: 139 Є (8.618,00 мкд)

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Превоз со туристички автобус на наведената релација
– Сместување во хотел *** на база 2 НП (ноќевања со појадок)
– Организиран разглед на Белград со локален водич
– Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Факултативна вечера во ресторан на 01.јануари
– Факултативно крстарење по Дунав и Сава
– Влезници за музеите и културно – историските споменици
– Патничко здраствено осигурување други неспоменати посети и услуги

НАПОМЕНИ:
– За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници.
– За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош или лична карта.
– Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
– За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже.

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје