СОКО БАЊА – НИШ

Соко Бања – Ниш

 

1 ден 14.04.2023 (петок  )  Штип – Сокобања

Поаѓање за Сокобања во 05:00 часот од Штип, паркингот пред Новата Пошта. Патот води преку граничниот премин Табановце со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања. Сместување во хотел. Слободно време за одмор или прошетка низ центарот на Сокобања.  Вечера  .  Ноќевање.

2 ден 15.04.2023(сабота) Сокобања

Појадок.После појадокот организирана пешачка тура со локален водич, до излетничкото место Лептерија и Сокоград. Враќање во хотел.  Слободено попладне за одмор или индивидуална посета и релаксација во термаклните базени на Соко Терме. Вечера. Вечерта можност за посета на црквата Св.Преображение. Ноќевање.

3 ден 16.04.2023 (недела) Сокобања-Штип

Појадок. Слободно време за прошетка. Поаѓање за Македонија во пладневните часови  со попатна посета на Ниш. Ниш е вториот по големина град, каде вреди да се посетат: Нишката Тврдина од 17 век, казанџиското сокаче – стариот дел на градот од 18 век. Слободно време за посета на шопинг центар.  Пристигнување во Штип  во   вечерни часови.

 

  Цена:6.800,00 денари

 


Во цената на аранжманот  е вклучено:

 • превоз со  туристички автобус
 • Организиран разглед на Сокобања со локален водич
 • Организирана пешачка тура со локален водич до Лептерија и Сокоград
 • 2 ноќевања на база полу пансион  во хотел  Моравица 3*во Сокобања
 • водство и организација на програмата со лиценциран придружник

 

Во цената  не е вклучено:

 • патничко осигурување -200  денари (задолжително)
 • туристичка такса 120 денари по лице се плаќа во агенција
 • влезници за културно-историски споменици

 

Општи напомени :

 • ТА Феријал Кашиков го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 • Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
 • Може да се патува со биометскиска лична карта или пасош

 

Рок на пријавување  03.04.2023

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници!

                                              Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди