Хотел COMPLEX ZARA – RESORT & SPA 4* – Банско

Банско

COMPLEX ZARA – RESORT & SPA 4* 

 

Hotel Zara & Spa 4* е ново изграден хотел 2014год, лоциран на само 600метри од гондолата и 500метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен интернет, секоја соба има сопствен балкон, LCD TV, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планина. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа Кефрур маркет и трговски центар. Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување на ски опрема.

HOTEL

COMPLEX ZARA – RESORT & SPA 4*

 

 

14.04-17.04.2019

 

2 ноќи 3 ноќи 4 ноќи
Двокреветна соба  Standard (2+0) 97 140 178
Двокреветна соба  Lux (2+2/3) 102 144 182
Едноспален апартман (2+2/4) 122 162 205
Во цената е вклучено:

 • Ноќевање на база полу пансион
 • Користење на базен, фитнес,  сауна, , парна бања, џакузи
 • Детско катче
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса
 • На 16.04 Велигденски ручек

НАПОМЕНИ:

 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно
 • Едно дете од 6-11.99 години со двајца возрасни сместени на дополнително легло  плаќаат 13 евра од ден, второ

и трето дете од 6-11.99 год плаќа  50% од цената за возрасни

 • Возрасен на дополнително легло плаќа 70 % од цената
 • Доплата за еднокреветна соба +80% од цената на собата

ДОПЛАТИ:

 • Бебешко креветче: 2.5 евра од ден
 • Собни папучи: 1.5 евро од пар
 • Сеф: 2 евра од ден

Цените се изразени во евра за пакет по лице 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди