Хотел PIRIN GOLF & SPA 5* – Банско

Банско

Pirin Golf & SPA ***** 

 

Hotel и spa Pirin Golf  се наоѓа на 12 км од ски лифтот во Банско. Во зимскиот период, хотелот организира трансфер до ски терените, на секој час во текот на денот. Нуди 2 голф терени, голф академија, 7 базени, 2 супермаркети, пиано бар, теретана, сквош, билијар и пинг понг, 7  детски игралишта, пекарница, продавница за спортска опрема, ски училиште, ски остава, 3 ресторана, лоби бар, спа центар /1 затворен и 3 отворени базени /во текот на целата година/ и 3 отворени базена /сезонски/, сауни, лакониум, греани клупи, ледена фонтана, арома парна бања, дискотека, детски клуб, паркинг, лифт. Сите соби се уредени луксузно, во алпски стил. Опремени се со ТВ,  мини бар, фрижидер,  сеф, прибор за чај/кафе, ел. бокал, бањарки и папучи, бежичен интернет, фен.

 

PIRIN GOLF HOTEL & SPA 5*

14.04-17.04.2023
HB- 3 ноќевања HB- 4 ноќевања
Стандард соба 2+1 639 € 810 €
Соба Супериор 2+1 808 € 1024 €
Семејна соба 2+3 1212 € 1535 €
Апартман Џуниор 2+1 977 € 1238 €
Апартман Супериор 2+1 1144 € 1449 €
Апартман Делукс 4+1 1953 € 2473 €
 Во цената е вклучено:

·       Ноќевање со појадок и вечера (HB)

·       Велигденски ручек;

·       Превоз до црквата Разлог;

·       Kористење на базен, сауна, парна бања, релакс зона, ледена фонтана

·       Детско катче

·       Интернет

Доплати:

·       Туристичка такса 0.60 € на ден по лице

НАПОМЕНИ:

·       Деца до 6.99 год се сместуваат бесплатно

·       Дете од 7 до 13,99 сместено во редовно легло плаќа 50% од цената.

·       Дете од 7 до 13,99 сместено на дополнително легло плаќа 35% од цената на редовно легло за избраната понуда

·       Деца над 14 години и возрасни сместени на дополнителен кревет плаќаат 70% од цената на редовно легло за избраната понуда

·       При пријавувањето се бара задолжителен депозит во вредност од 51€ по соба, кој се враќа на денот на одјава, по прелиминарен преглед на опремата во собата

Цените се изразени во евра по соба

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди