Хотел SPARTAK 4* – Сандански

Хотел  SPARTAK ****  – САНДАНСКИ

 

Спа Хотел Спартак **** (поранешен Свети Никола). Спартак е оригиналното име на комплексот, изграден во 1974 година. Хотелот е основач на туристичкиот бизнис во Сандански. Во 2022 година хотелот е реновиран и по петиција на граѓаните, управата одлучи наместо Свети Никола да го врати првобитното име Спартак.
Спа Хотел Спартак се наоѓа во подножјето на планината Пирин во самиот центар на градот Сандански – град великодушно надарен од природата со извонредна разновидност на пејзажи, блага, умерено континентална клима погодна за рекреација во текот на целата година, богатство на флората и фауната, лековитите минерални извори, културно-историското наследство од 13 век, зачуваните традиции и обичаи. Хотелот работи преку целата година. Спа Хотел Спартак е одличен избор за семејни одмори, групно сместување и организирање различни настани.

Спа Хотел Спартак, располага со 63 двокреветни, 21 еднокреветни соби и 7 апартмани. Сите соби и апартмани се модерно опремени, опремени со кабловска телевизија, телефон со директна телефонска линија,мини бар, безжичен интернет, централна климатизација, бања.
За своите најмлади посетители, хотелот нуди детско катче. Хотелот се напојува со хипертермална минерална вода – (75 ° С од бушење). Водата се препорачува за лекување на болести на мускулно-скелетниот систем, респираторни заболувања, болести на периферниот нервен систем

 ЦЕНОВНИК ЗА 3 НОЌЕВАЊА

14.04-17.04.2023

3 ноќи

Tип на соба  

1 возрасен

1 возрасен

+ 1 дете до 12год

 

2 возрасни

2 возрасни

+ дете до 4 год.

2 возрасни + дете од 4 до 12 год  

3 возрасни

Двокреветна Стандарт соба 306 338 398 398 498 Х
Двокреветна Стандарт соба со балкон 337 369 429 429 529 Х
Двокреветна Класик соба 337 390 460 460 560 Х
Двокреветна Класик соба со балкон 368 420 490 490 Х Х
Студио/ фамилијарна соба 564 618 646 646 700 722
Студио/ фамилијарна соба со балкон 615 669 692 692 745 769
Во цената е вклучено:

·         3 Ноќевања на база појадок и вечера

·         Велигденски ручек на 16.04

·         користење на затворен базен, внатрешен базен со минерална вода, џакузи, солена соба, фитнес, парна бања, сауна

·         детско катче

·         интернет

·         паркинг

·         туристичка таксa

Цените за пакет аражман по соба

 

 ЦЕНОВНИК ЗА 2 НОЌЕВАЊА

валиден во периодот – 14.04-17.04.2023

2 ноќи

Tип на соба  

1 возрасен

1 возрасен

+ 1 дете до 12год

 

2 возрасни

2 возрасни

+ дете до 4 год.

2 возрасни + дете од 4 до 12 год  

3 возрасни

Двокреветна Стандарт соба 204 226 266 266 498 Х
Двокреветна Стандарт соба со балкон 225 229 287 287 529 Х
Двокреветна Класик соба 225 281 308 307 363 Х
Двокреветна Класик соба со балкон 245 420 327 490 Х Х
Студио/ фамилијарна соба 390 425 441 410 700 492
Студио/ фамилијарна соба со балкон 410 446 461 161 745 513
Во цената е вклучено:

·         2 Ноќевања на база појадок и вечера

·         Велигденски ручек на 16.04

·         користење на затворен базен, внатрешен базен со минерална вода, џакузи, солена соба, фитнес, парна бања, сауна

·         детско катче

·         интернет

·         паркинг

·         туристичка таксa

Цените за пакет аражман по соба

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди