Хотел  RUSKOVETS RESORT & SPA 4* – Добриниште

ДОБРИНИШТЕ

         Хотел  RUSKOVETS RESORT & SPA **** 

Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште. Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање, сончање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот. Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје. “Русковец” 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии. Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно. Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили. Добриниште – Банско 8 км.

 

         Хотел 

RUSKOVETS RESORT & SPA ****

 

14.04-17.04.2023

Мин 3 ноќи

HB
                                                                            Хотелска зграда
Апартман  Junior за двајца 150
Апартман  Senior со 2 спални до 4 возрасни 257
Апартман  Senior со 2 спални 2 возрасни + 2деца до 11,99 235
                                                                       Фамилијарни вили
вила Comfort со 1 спална за двајца 181
вила Comfort  Family  со 2 спални до 4 возрасни 288
вила Comfort  Family  со 2 спални + 2деца до 11,99 267
Вила Family Lux со 2 спални до 4 возрасни 320
Едно дете до 3.99 год се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок и вечера
Доплата за вечера за гости на дополнително легло – ЗАДОЛЖИТЕЛНО
  За вечера на шведска маса

14, 15 и 17.04.2023

За празнична Шедска маса и пакет пијалоци на 16.04.2023
Вечера за дете 4-11,99 10 13
Вечера за возрасен 20 28
Цената вклучува:  

·         ноќевање на база полупансион ( појадок и вечера)

·         користење на внатрешен базен со минерална вода, парна бања, сауна, фитнес

·         велигденски програма

·         празнична велигденска вечера на 16.04.2023

·         можност за посета на црква св. Петар и Павле во Добриниште

·         Празнична ужинка со козењак и велигденски јајца на 16ти Април.

·         интернет

·         детско катче

·         паркинг

Во цената не е вклучено:

·         туристичка такса

НАПОМЕНИ:                                                                                                                                                                                                                                                         

·         Прво дете до 3.99 год  на дополнителнон легло се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок и вечера

·          Децата од 4-11.99 год  се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок а доплаќаат за вечера и свечената вечера

·         Второ дете  до 3.99 год сместено на дополнително легло плаќа 6,5 евра

·         Второ дете од 4-11.99 год сместено на дополнително легло во вила КОмфорт и вила Лукс доплака 16  евра со појадок  а доплака вечера по цени од табелата.

·         Возрасен сместен на дополнително легло во вила Comfort Family  или Family Lux плаќа 75% од цената со појадок  а доплака вечера по цени од табелата.

Цените се изразени во евра по соба  од ден

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди