DIAMOND CITY HOTELS & RESORTS 3* Кумбургаз

DIAMOND CITY HOTELS & RESORTS 3*

 

Хотелот Дијамант Сити е одличен избор за сместување во Кумбургаз. Овој модерен хотел, чија историја започна во 1990 година, има 90 соби. Овој имот со 3* ѕвезди нуди 24-часовна услуга и комфорт. Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има бесплатен wi-fi, фен, и пешкири.

 

“Diamond City” 3* термин ЈУНИ ЈУЛИ
АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 30 06 13 20
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цени по лице со превоз 140 145 152 164 164 164 164 164 164 164 164 164 164 152 145 140

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Седум ноќевања во хотел Diamond city Hotel 3* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок;
– Автобуски превоз со високотуристички автобус; Поаѓањето е еден ден претходно од термините во табелата во попладневните часови;
– Бесплатни лежалки.


Во цената на аранжманот не е вклучено:

– Патничко осигурување;
– Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15€ за во два правци;
– Факултативни излети;
– Доплата за SNGL соба е 50% од редовната сума на аранжманот.
– Туристичка такса 0.50€ од ноќ по лице (се плаќа во хотелот на рецепција).


 НАПОМЕНА:

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна;
– Деца до 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител);
– Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни.
* ЗА ВЛЕЗ ВО РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ПОТРЕБНО Е ПАТНИТЕ ИСПРАВИ ДА СЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКУВАЊЕ!
* ПОСТОИ ОПЦИЈА ЗА ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ВО ХОТЕЛОТ, И ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ЗАБАВИ НА ПЛАЖА.


 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје