Вила ,,MITAKAS”

ПИЕРИА

Вила ,,MITAKAS”– НЕИ ПОРИ

 

 

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7соби од ко ( 5- студија1/3, 1 -студија 1/4,апартман  1/3+1/3.Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден

 

 

термин

ноќи 1/3

студ бр

301.302

1/3

студ.бр

101;102;201

1/4

студ.бр

202

1/3+1/3

апартман

303

22.05.2022 7 70 80 90 100
29.05.2022 7 115 130 160 180
05.06.2022 7 160 180 199 250
12.06.2022 7 230 250 275 330
19.06.2022 7 250 280 300 379
26.06.2022 7 260 310 359 429
03.07.2022 7 280 315 369 469
10.07.2022 7 330 360 379 469
17.07.2022 7 330 360 379 469
24.07.2022 7 330 360 379 469
31.07.2022 7 330 360 379 469
07.08.2022 7 330 360 379 469
14.08.2022 7 330 360 379 469
21.08.2022 7 320 350 350 399
28.08.2022 7 270 300 309 340
04.09.2022 7 250 290 289 310
11.09.2022 7 180 200 209 230
18.09.2022 7 100 120 150 170
25.09.2022 7 70 80 80 100

 

 

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман.

 

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 

 • За возрасни 2.480 мкд. (40евра)
 • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција „Феријал Кашиков“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. „Феријал Кашиков“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Феријал Кашиков“ и на самата агенција.

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје