ХОТЕЛ АРИТИ

ХОТЕЛ АРИТИ – Паралија

 

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и мини-кујна со основен прибор, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.

Детален опис на собите:

Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.

Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

 

Те                           Tермин 28.05. 04.06. 11.06 18.06 25.06 02.07 09.07 16.07 23.07.
           Студио (мин. 2 лица) 83 еур 108 еур 112 еур 122 еур 132 еур 137 еур 147 еур 157 еур 157 еур
                   
           Апартман (мин. 4 лица) 68 еур 88 еур 90 еур 100 еур 110 еур 117 еур 123 еур 129 еур 129 еур
                   

 

Термин 30.07 06.08 13.08 20.08 27.08 03.09 10.09 17.09
Студио (мин. 2 лица) 157 еур 157 еур 152 еур 142 еур 132 еур 122 еур 102 еур 82 еур
Апартман (мин. 4 лица) 129 еур 129 еур 125 еур 113 еур 107 еур 98 еур 83 еур 68 еур

 

Во цената е вклучено:

– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно(без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз  25 €
– деца од 6 до 12  години: 50% попуст
– трето лице во трокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:30% попуст

– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
– за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % од цената за наем на студио

 

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 25 €
– возрасни: 35 €

 

Автобуски превоз – време и место на поаѓање:

04:30 Кочани – автобуска станица

05:00 Скопје – пред агенцијата

05:00 Штип – пред новата пошта

05:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија

06:00 Струмица – спроти Хотел Глигоров

06:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75

06:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија

07:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

 

 

 

Наем на студио/апартман

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

 

                  Tермин 28.05. 04.06. 11.06 18.06 25.06 02.07 09.07 16.07 23.07.
Студио   1/2 106 еур 156 еур 166 еур 185 еур 206 еур 216 еур 235 еур 255 еур 255 еур
 Студио   1/3 126 еур 176 еур 186 еур 205 еур 226 еур 235 еур 255 еур 275 еур 275 еур
 Дуплекс (мин.4 лица) 156 еур 235 еур 245 еур 285 еур 325 еур 355 еур 374 еур 404 еур 404 еур

 

Термин 30.07 06.08 13.08 20.08 27.08 03.09 10.09 17.09    
Студио   1/2 255 еур 255 еур 255 еур 225 еур 206 еур 186 еур 146 еур 107 еур    
Студио   1/3 275 еур 275 еур 264 еур 245 еур 226 еур 206 еур 166 еур 127 еур    
 Дуплекс(мин.4 лица) 404 еур 404 еур 384 еур 334 еур 315 еур 275 еур 216 еур 156 еур    

Во цената е вклучено:

– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

 

Доплата за превоз по лице  е 45 евра. 

Автобуски превоз – време и место на поаѓање:

04:30 Кочани – автобуска станица

05:00 Скопје – пред агенцијата

05:00 Штип – пред новата пошта

05:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија

06:00 Струмица – спроти Хотел Глигоров

06:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75

06:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија

07:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

 

Напомени:

-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.
– Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
– Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
-Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
– важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков

 

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди