ХОТЕЛ АРИТИ

ХОТЕЛ АРИТИ – Паралија

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и мини-кујна со основен прибор, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.

Детален опис на собите:

Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.

Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин 05.06. 12.06 19.06 26.06 03.07 10.07 17.07 24.07 31.07
Студио (мин. 2 лица) 109 € 119 € 129 € 139 € 144 € 154 € 164 € 164 € 164 €
89 € 99 € 109 € 119 € 124 € 139 € 149 € 149 € 149 €
Апартман (мин. 4 лица) 90 € 100 € 110 € 120 € 127 € 132 € 150 € 150 € 150 €
70 € 80 € 90 € 100 € 107 € 117 € 125 € 125 € 125 €

 

Термин 07.08 14.08 21.08 28.08 04.09 11.09 18.09
Студио (мин. 2 лица) 164 € 159 € 149 € 139 € 129 € 109 € 89 €
149 € 144 € 134 €  124 € 114 € 94 € 74 €
Апартман (мин. 4 лица) 150 € 135 € 122 € 117 € 107 € 92 € 77 €
125 € 120 € 107 € 102 € 92 € 77 € 62 €

 

Во цената е вклучено:

– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз  30 €
– деца од 6 до 12  години: 50% попуст
– трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:30% попуст (мин. 35 €)
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
– за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % од цената за наем на студио

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 25 €
– возрасни: 35 €
Автобуски превоз – време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани – автобуска станица
05:00 Скопје – пред агенцијата
05:00 Штип – пред новата пошта
05:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија
06:00 Струмица – спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

 

Наем на студио/апартман

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини 05.06. 12.06 19.06 26.06 03.07 10.07 17.07 24.07 31.07
1/2 Студио 158 € 168 € 188€ 208 € 218 € 238 € 258 € 258 € 258 €
138 € 148 € 168 € 188 € 198  € 218 € 238 € 238 € 238 €
1/3 Студио 163 € 183 € 203 € 223€ 233 € 253 € 273 € 273 € 273 €
153 163 € 183 € 203 € 213 € 233 € 253 € 253 € 253 €
1/4 Студио 188 € 198 € 218 € 238 € 248 € 268 € 288 € 288 € 288 €
168 178 € 198 € 218 € 228 € 248 € 268 € 268 € 268 €
Апартман (мин. 4 лица) 228 238 € 278 € 318 € 348 € 368 € 398 € 398 € 398 €
208 218 € 258 € 298 € 328 € 348 € 378 € 378 € 378 €

 

Термини 07.08 14.08 21.08 28.08 04.09 11.09 18.09
1/2 Студио 258 € 248 € 228 € 208 € 188 € 148 € 108 €
238 € 228 € 208 € 188 € 168 € 128 € 88 €
1/3 Студио 273 € 263 € 243 € 223 € 203 € 163 € 123 €
253 € 243 € 223 € 203 € 183 € 143 € 103 €
1/4 Студио 288 € 278 € 258 € 238 € 218 € 178 € 138 €
268 € 258 € 238 € 218 € 198 € 158 € 118 €
Апартман (мин. 4 лица) 398 € 378 € 328 € 308 € 268 € 208 € 148 €
378 € 358 € 308 € 288 € 248 € 188 € 128 €

Во цената е вклучено:

– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:

-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.

– Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
– Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.

-Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

– уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
– важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје