ХОТЕЛ МАКПЕТРОЛ 4*

Хотелот Макпетрол е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Недалеку е од Градот Струга и на десетина километри од Охридскиот аеродром. Располага со сопствен паркинг, сопствена песочна плажа, базени и рекреативни спортски терени.

 

 

Тип на соба

Цена по лице на ноќ
Ноќевање со појадок

BB

Полупансион

HB

All- inclusive

(07.07-31.08.2023)

1/2 35 € 44 € 62 €
1/1 40 € 49 € 67 €
Апартман /2 41 € 50 € 68 €
Џуниор суит /2 39 € 48 € 66 €
Џуниор суит /1 47 € 56 € 74 €

 

  • Цените се по лице на ноќ со вклучен ДДВ и Такса за привремен престој.
  • Попуст за користење на трето легло во соба (деца и возрасни, 7 и повеќе години) -30% на горенаведените цени
  • Едно дете до 6,99 гратис (не користи посебно легло)
  • Доплата за Полн пансион +15 евра по лице за оброк
  • За престој од 6 и повеќе ноќи се пресметува -10% попуст
  • Цените не важат за организирани групи, семинари, посебни манифестации, празници. Во овие случаи ќе се изготви понуда врз основа на конкретно барање зависно од големина на група, период на престој, должина на престој и сл.
  • Откажување без пенали за групи- 15 до 30 денови пред денот на доаѓање, зависно од периодот за кој се однесува резервацијата, во спротивно се наплатува 1 ноќевање.
  • Откажување без пенали за индивидуалци- 2 до 7 денови пред денот на доаѓање, зависно од периодот за кој се однесува резервацијата, во спротивно се наплатува 1 ноќевање.
  • Плаќањето се врши во денарска противвредност по курс од 62ден

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди