HOTEL MARIN PRINCESS 5*Кумбургаз

HOTEL MARIN PRINCESS 5*

Хотелот Marin Princess нуди опуштен и мирен престој. Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има три базени, од кои два на отворено и еден затворен. Располага со турска бања, сауна, масажа, џакузи, и фитнес сала. Собите во хотелот Kumburgaz Marin Princess имаат сателитска ТВ и работна маса. Некои соби имаат топла када и пространа седење. Хотелот служи голем појадок кој е вклучен  во цената. Гостите можат да се релаксираат веднаш до надворешниот базен, кој има тобогани.

 

“Marin Princess” 5* термин ЈУНИ ЈУЛИ
АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 30 06 13 20
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цени по лице со превоз 169 189 189 199 209 219 229 229 229 229 229 219 209 199 189 179

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Седум ноќевања во хотел Маrin Princess 5* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок;
– Автобуски превоз со високотуристички автобус; Поаѓањето е еден ден претходно од термините во табелата во попладневните часови;
– Бесплатни лежалки;
– Користење на 3 базени со солена вода (2 надворешни и еден внатрешен);
– Користење на СПА (теретана, сауна, парна бања, турска бања).


Во цената на аранжманот не е вклучено:

– Патничко осигурување;
– Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15€ за во два правци;
– Факултативни излети;
– Доплата за SNGL соба е 50% од редовната сума на аранжманот.
– Туристичка такса 0.50€ од ноќ по лице (се плаќа во хотелот на рецепција).


 НАПОМЕНА:

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна;
– Деца до 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител);
– Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни.
* ЗА ВЛЕЗ ВО РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ПОТРЕБНО Е ПАТНИТЕ ИСПРАВИ ДА СЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКУВАЊЕ!
* ПОСТОИ ОПЦИЈА ЗА ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ВО ХОТЕЛОТ, И ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ЗАБАВИ НА ПЛАЖА.


ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ ВО ИСТАНБУЛ:

– крстарење со брод по Босфор
– посета на Момината кула;
– посета на Ускудар;
– Ноќен Истанбул –  Посета нa Emaar Square Mall и Watergarden и Таксим;


VIP Пакет (Крстарење по Босфор, Момина кула, Ускудар, Emaar Squere Mall, Watergarden, и Таксим Плоштад) = 65€

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје