Хотел ZARA ****  Банско

Хотел ZARA ****  Банско

За период од 16.07 до 31.08.2022

Вид на аранжман HB+ All InclusiveLight
Стандардна соба 34 42
Делукс соба 39 45
Едноспален апартман 43 51

Цените се на база на полупансион (доручек и вечера) или All InclusiveLigh,

и се изразени во евра по лице од ден.

Сместување:

Стандардна соба – двајца возрасни на редовен кревет.

Делукс соба – двајца возрасни на редовен легло + две деца до 12 години на дополнително легло или трет возрасен.

Едноспален апартман – максимум двајца возрасни на редовен легло  +  две деца до 12 години на дополнително легло или четири возрасни

Исхрана:

HB + – појадокот и вечерата се на шведска маса. Со вечерата се вклучени: минерална вода, наливно вино или пиво, бугарски алкохол. Во случај на помалку од 25 гости во хотелот, шведската маса се заменува со мени.

All InclusiveLight – појадок, ручек, вечера. Ручекот и вечерата ги вклучуваат следниве пијалоци: минерална вода, наливно вино или пиво, бугарски алкохол. Во случај на помалку од 25 госто во хотелот, шведската маса се заменува со мени.

Напомена:

v  Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно

v  Едно дете од 6 до 11,99 години, сместено на дополнитено легло со двајца возрасни, бесплатно

v  Второ и трето дете од 6 до 11,99 години, сместено на дополнително легло со двајца возрасни

-50% попуст

v  Возрасен (12+) сместен на дополнително легло  -30% попуст

v  Деца од 6 до 11,99 години сместени во редвно легло со еден возрасен -30% попуст

v  Единечно сместување се доплаќа 80% од цената.

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност, 1= 62 денари.

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков И СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди