ВИЛА АНТОНИО

Вила АНТОНИО- Лептокарија

Вила Антонио е комплетно нова и модерно опремена вила во Лептокарија . Во летото 2016 година ги прими првите туристи. Се наоѓа во најатрактивниот дел на Лептокарија, на околу 100м од песочната плажа и 150м од центарот на градот. Вила Антонио е дестинација за сите генерации и семејства со деца. Во близина на вилата има супер маркет, пекара и разни други продавници. На приземјето има хол со софа за седење, тоалет и мини кујна, кои се достапни за гостите на денот на поаѓање. Можно е паркирање на паркингот позади вилата.   

 1/4 Студио бр 4 се наоѓа на приземје. Располага со два дупли кремети со можност за дополнително легло ( фотеља) на расклопување, сопствена кујна и тоалет.Студиото излегува на дел од дворот кој го користат гостите од студиото.

цените означени со црвена боја се промо цени и не подлежат на попуст

термин ноќи

1/4

студио

1/4+1

студио

28.05.2023

7

100

110

04.06.2023 7

185

195

11.06.2023 7

225

235

18.06.2023 7

260

270

25.06.2023 7

300

310

02.07.2023 7

340

350

09.07.2023 7

379

399

16.07.2023 7

399

420

23.07.2023 7

410

420

30.07.2023 7

440

450

06.08.2023 7

440

450

13.08.2023 7

410

420

20.08.2023 7

370

380

27.08.2023 7

340

350

03.09.2023 7

290

300

10.09.2023 7

250

260

17.09.2023 7

209

219

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин
 • Доплата на туристичка такса -0,5 € на студио од ноќ (се плаќа во агенција )
 • Користењето на клима-уред-(5 евра на ден)
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.790 мкд. (45 евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди