Вила “АТАНАСИУС” – Ипсос

Вила “АТАНАСИУС” – Ипсос

Вила Атанасиус се наоѓа во Ипсос на островот Крф на 300м од одалеченост од главната плажа. Вилата располага со едноспални апартмани и студиа за две лица и дуплекс апартмани за четири лица. Апартманите имаат оделна кујна, купатило+ wc и балкон. Просториите немаат ТВ. Објектот има Wifi.  Дел од дуплекс апартманите располагаат со два тоалети и два балкони. Во непосредна близина на вилата се наоѓаат маркети и ресторани. Битно е да се потенцира дека не во секоја кујна има рерна, во некои има решо. Апартманите не располагаат со клима.

ПРОМО ЦЕНИ ЗА УПЛАТА ДО 05.05.2022

“Aтанасиус”
Крф
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ
СЕПТЕМВРИ
28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17 24
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цена по лице  69 79 100 108 114 121 151 159 159 159 159 159 141 121 100 94 79 69

НАПОМЕНА

– Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
– За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет.
– За сопствен превоз се одземаат 15€ од цената на понудата, а патниците сами го организираат патот со траектот до и од Крф.


Во цената е вклучено:

– – 7 ноќевања – 8 дена на Ипсос, Крф;
– Автобуски превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје;
– Tуристички пратител за време на патувањето и престој.


Во цената не е вклучено:

– Факултативни илзети
– Патничко осигурување
– Туристичка такса (3.5€  од студио за 7  ноќевања која се плаќа задолжително на лице место во објектот)
– Повратна карта за траект – 20€  од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
– Најдоле од понудата каде пишува ВАЖНО има повеќе информации во врска со промо цените.


НАПОМЕНА:

 • Промо цените се исклучиво со целосна уплата.
 • Промо цените важат до 31.01.2022
 • Доколку уплатите по Промо цена цена, за споен термин или превоз не се одбива ништо на вториот термин.
 • Во случај за уплата на сингл соба по Промо цена цена, се сметат две цели суми од Промо цената
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени.
 • Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени. Полињата кои се со зелено значат колку студиа се вкупно слободни.
  CHECK IN: ОД 14:00 ДО 16:00 часот.
  CHECK OUT: ОД 07:00 ДО 09:00 часот.
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите, а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
 • Двокреветни,трокреветни студиа (во двокреветните се додава дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Ваучерите за рана резервација се користат исклучиво од лицата кои имаат склучено договор за патување со нашата агенција.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first,last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Дете од 0 до 3,99 години не плаќа за сместувањето и спие во кревет со еден од возрасните
 • Дете од 4 до 11,99 години кое користи сопствен лежај има 50% попуст од редовната цена(се однесува само на еден кревет во студиото) само во случај на двајца возрасни и дете од 4 до 11.99. Во случај на возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
 • Дете од 4 до 11,99 години кое го дели креветот со возрасен го плаќа само превозот 55€
 • Две деца од 2 до 12 години кои делат кревет имаат попуст од 50%
 • Цените во табелата се изразени по лице за 7 ноќевања,
 • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
 • Секој патник седи според бројот на уплата, доколку сакате да селектирате седиште истото се доплаќа 15€ од седиште.
 • За сопствен превоз се одземаат 10€  од цената на понудата (НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИ ИЛИ ДРУГИ ПРОМОЦИИ)

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје