Вила ,,FAMILIJA”

Вила ,,FAMILIJA”– НЕИ ПОРИ

 

Вила Фамилија  се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 10 соби од кои (  студија 1/2, ,студија 1/3 дуплекс  1/3+1/2 ).Вилата се наоѓа 150 м одалечена од плажа .

 

 

термин

ноќи 1/2

студио

 

1/3

студио

 

1/3+1/2

дуплекс

22.05.2022 7 70 70 120
29.05.2022 7 110 120 190
05.06.2022 7 150 170 280
12.06.2022 7 210 220 360
19.06.2022 7 240 260 400
26.06.2022 7 250 270 450
03.07.2022 7 270 290 490
10.07.2022 7 320 340 490
17.07.2022 7 320 340 499
24.07.2022 7 320 340 499
31.07.2022 7 320 340 499
07.08.2022 7 320 340 499
14.08.2022 7 320 340 499
21.08.2022 7 310 330 450
28.08.2022 7 260 280 400
04.09.2022 7 240 260 340
11.09.2022 7 170 190 270
18.09.2022 7 100 110 180

Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во мај ,јуни и септември а бесплатна во јули и во август)

 

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 

 • За возрасни 2.480 мкд. (40евра)
 • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција „Феријал Кашиков“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. „Феријал Кашиков“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Феријал Кашиков“ и на самата агенција.

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје