ВИЛА ИОНИО АМУДИА

АМУДИА  – ВИЛА ИОНИО
ЛЕТО 2023

 АМУДИА – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, песочна плажа, бујна вегетација, кафе – барови, ресторани и таверни. Баш тука митската река Ахерон се влива во морето. Покрај реката има убаво шеталиште со рибни таверни и многубројни рибарски и туристички бродчиња со кои може да се плови до изворот на реката Ахерон. Амудиа е право место за безгрижен фамилијарен одмор, пружа можност за активен одмор зашто во близина се најдуваат Парга, Превеза, Лефкада…

Вила ИОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и 1 поединечен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.
Координати: 39.237643, 20.483657
         

    Вила ИОНИО
ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/2+1 1/2+2
04.06-11.06 7 110 120 130
11.06-18.06 7 150 160 170
18.06-25.06 7 200 220 240
25.06-02.07 7 250 270 290
02.07-09.07 7 290 310 330
09.07-16.07 7 300 320 340
16.07-23.07 7 320 340 360
23.07-30.07 7 320 340 360
30.07-06.08 7 320 340 360
06.08-13.08 7 320 340 360
13.08-20.08 7 320 340 360
20.08-27.08 7 300 320 340
27.08-03.09 7 280 300 320
03.09-10.09 7 230 250 260
10.09-17.09 7 190 200 210
17.09-24.09 7 140 150 160

Цените се изразени во евра (1 евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (плаќање во агенција).

 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. = 300 ден, над 65 год. = 500 ден.
Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 14 ч по локално време.

Останати услови :

 

  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
  • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
  • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

AMUDIJA  VILA IONIO

ATHANASIOU ANNA

ENOIKIAZOMENA DOMATIA

Ammoudia 480 62, Greece EPIRUS GREECE

Координати: 39.237643, 20.483657

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди