Вила ,,LITCA – 2” – НЕА ФЛОГИТА

Вила ,,LITCA – 2” – НЕА ФЛОГИТА

 

Вила ,,LITCA-2  е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 50 метри. од плажа.. Располага со четири-креветни апартмани и три-креветни студија со комплетно опремени кујни и тераси.

 

Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

                                                                          

*попустот не важи за промо цени 

Цени за термини за наем на апартмани/студија

Термини

Бр.ноќевања

1/3 Студио

1/4Апартман

20.05.2023-27.05.2023

7

130 промо

140 промо

27.05.2023-03.06.2023

7

150 промо

210 промо

03.06.2023-10.06.2023

7

250

280

10.06.2023-17.06.2023

7

300

320

17.06.2023-24.06.2023

7

349

380

24.06.2023-01.07.2023

7

399

440

01.07.2023-08.07.2023

7

449

490

08.07.2023-15.07.2023

7

469

570

15.07.2023-22.07.2023

7

489

570

22.07.2023-29.07.2023

7

489

570

29.07.2023-05.08.2023

7

499

590

05.08.2023-12.08.2023

7

499

570

12.08.2023-19.08.2023

7

449

570

19.08.2023-26.08.2023

7

419

510

26.08.2023-02.09.2023

7

409

440

02.09.2023-09.09.2023

7

350

390

09.09.2023-16.09.2023

7

300 промо

320 промо

16.09.2023-23.09.2023

7

200 промо

230 промо

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Услови под кои важи аранжманот

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција  има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди