ВИЛА ЛАЗОС – КАНАЛИ (ЈОНСКО МОРЕ)

ВИЛА ЛАЗОС – КАНАЛИ (ЈОНСКО МОРЕ)

ЛЕТО 2023

 

КАНАЛИ – Убаво место помеѓу Парга и Превеза, а на 40 км од Лефкада, на брегот на Јонско море, со тиркизно плава вода, долга песочна плажа,кафе – барови, ресторани и таверни…Прекрасната песочна плажа, близината до Парга,Лефкада и Превеза, Канали  го прави  вистинско место за прекрасен одмор на туристите.

ВИЛА ЛАЗОС – на околу 90 м. од плажа.Располага со:1/2(еден дупли кревет и 1/3 (еден деупли и еден поединечен кревет)студио;1/3+2 аппартман (спална соба со 1 дупли + еден поединечен кревет,и дневна соба со 2 кревети-за деца, опремена кујна, ТВЦ , тв, WI–FI ; и 1/3+2 аппартман,во кој во спалната соба има 1 дупли кревет + поединечен кревет и дневна со 2 кревети на спрат-за 2 деца,опремена кујна,ТВЦ, тв, WI-FI, тераси;  и 1 дуплекс апартман на приземје 1/2+1/2+2, погоден за 2 фамилии со 2 спални-една спална со француски,а другата спална со два одвоени кревети ,плус голема кујна со дневна, каде има можност за спиење на 2 лица.Климата не е вклучена во цената-доплата на лице место(3 еур за соба,6 еур за дуплекс апартман).
Координати: 39.068306, 20.690722

ВИЛА ЛАЗОС – КАНАЛИ
ПЕРИОД Ноќ 1/2
стд
1/3
стд
1/2+2 апп 1/3+2 апп 1/2+1/2+2
дуплекс
04.06-11.06 7 90 100 110 120 140
11.06-18.06 7 130 140 150 160 180
18.06-25.06 7 170 180 190 200 250
25.06-02.07 7 220 240 260 280 320
02.07-09.07 7 260 280 300 320 360
09.07-16.07 7 270 290 310 330 370
16.07-23.07 7 290 310 330 350 430
23.07-30.07 7 290 310 330 350 430
30.07-06.08 7 290 310 330 350 430
06.08-13.08 7 290 310 330 350 430
13.08-20.08 7 290 310 330 350 430
20.08-27.08 7 280 300 320 340 400
27.08-03.09 7 250 270 290 300 350
03.09-10.09 7 190 200 210 220 290
10.09-17.09 7 160 170 180 190 200
17.09-24.09 7 120 130 140    150 180

Доплата за туристичка такса 0,5 €-по соба на ден,1 €- дуплекс  на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра (1евро=62 ден.) за наем на апартмани и дуплекси за 7 ноќи.

 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 до 70 год. – 400 ден. Менување на чаршави во собите во сите вили е на секои 4 дена. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч по локално време.

 

Останати услови :

 

  • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
  • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

KANALI  LAZOS IOANNIS

Odo Zaloggou, Kanali 481 00 POST CODE, Preveza, Greece

Координати: 39.068306, 20.690722

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди