Вила LAZOS КАНАЛИ

Вила ,,LAZOS“ – КАНАЛИ

 

КАНАЛИ – Убаво место помеѓу Парга и Превеза, а на 40 км од Лефкада, на брегот на Јонско море, со тиркизно плава вода, долга песочна плажа,кафе – барови, ресторани и таверни…Прекрасната песочна плажа, близината до Парга,Лефкада и Превеза, Канали  го прави  вистинско место за прекрасен одмор на туристите.

ВИЛА ЛАЗОС – на околу 90 м. од плажа.Располага со:1/3+2 аппартман (спална соба со 1 дупли+поединечен кревет,и дневна соба со 2 кревети-за деца, опремена кујна, ТВЦ , тв, WI–FI, и 1/3+2 аппартман,во кој во спалната соба има 1 дупли кревет + поединечен кревет и дневна со 2 кревети на спрат-за 2 деца,опремена кујна,ТВЦ, тв, WI-FI, тераси, и 1 дуплекс апартман на приземје 1/2+1/2+2, погоден за 2 фамилии со 2 спални со по 2 кревети, кујна со дневна, каде има можност за спиење на 2 лица.Климата не е вклучена во цената-доплата на лице место(3 еур за соба,6 еур за апартман).

    Вила ЛАЗОС            app          app               duplex
ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/3 1/2+2 1/3+2 1/2+1/2+2
04.06-11.06 7 95 110 115 120 140
11.06-18.06 7 120 130 140 150 170
18.06-25.06 7 160 180 190 200 240
25.06-02.07 7 200 220 230 240 280
02.07-09.07 7 230 250 260 270 320
09.07-16.07 7 250 270 280 290 340
16.07-23.07 7 270 290 300 310 360
23.07-30.07 7 280 300 310 320 390
30.07-06.08 7 280 300 310 320 390
06.08-13.08 7 280 300 310 320 390
13.08-20.08 7 280 300 310 320 390
20.08-27.08 7 250 270 280 290 340
27.08-03.09 7 200 220 230 240 280
03.09-10.09 7 160 180 190 200 250
10.09-17.09 7 120 130 140 150 180
17.09-24.09 7 95 110 115    120 140

 

 

Доплата за туристичка такса 0,5 €-соба,1 €- дуплекс,по соба на ден (во агенција).

 

Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на апартмани и дуплекси за 7 ноќи.

 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

Менување на чаршави во собите во сите вили е на секои 4 дена. Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч по локално време.

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје