Вила MARIA’S HOUSE – Никити

Вила MARIA’S HOUSE – Никити

 

Вилата „Maria`s house“ се наоѓа во централниот дел на Никити, на само 20 метри од плажата.Располагаме со трокреветен и петкреветен апартман на прв спрат кои имаат поглед на улица и страничен поглед од тераситекон морето. Сместувачките капацитети се опремени со модерен мебел, мини кујни, телевизории клима уреди чие користење е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи. Терасите се заштитени со тенди. Сместувачките капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Цените во табелата се однесуваат за наем на апартман без превоз

Смена: Ноќевања: 1/3 Апартман 1/5 Апартман
20.05.-30.05.23 10 300€ 500€
30.05.-09.06.23 10 400€ 600€
09.06.-19.06-23 10 450€ 650€
19.06.-29.06.23 10 600€ 800€
29.06.-09.07.23 10 650€ 850€
09.07.-19.07.23 10 700€ 900€
19.07.-29.07.23 10 700€ 900€
29.07.-08.08.23 10 700€ 900€
08.08.-18.08.23 10 700€ 900€
18.08.-28.08.23 10 700€ 900€
28.08-07.09.23 10 600€ 800€
07.09.-17.09.23 10 500€ 700€
17.09.-27.09.23 10 350€ 550€
27.09.-01.10.23 4 120€ 200€

 

 

НАПОМЕНА:

  • Туристичката агенција има право да ги подаде преостанатите капацитети по last minuteпонуда, патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената.
  • Доколку патникот го откаже аражманот кој го уплатил по early boking цена, се применуваат општите услови за отказ согласно потпишаниот договор за патување Патникот не може да го користи иститот попуст за следен термин.
  • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно бројот на кревети.
  • Сместувањето е првиот ден после 14:00 часот по локално време, а собите се напуштат последниот ден во 09:00 часот по локално време.
  • Доплата за туристичка такса во Грција – 0,50 евра по соба (се плаќа во агенција)
  • Плаќањето на аражманот е исклучиво во денарска противредност по кур од 62 денари.
  • Организиран превоз Скопје – Кавадарци – Неа Флогита – Никити – Неос Мармарас.
  • Тргнување од Скопје во 04:00 часот.
  • Цена на повратен билет е 45 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); деца од 2-12години 35 евра.
  • ПАТНИЦИТЕ СЕ ОСТАВААТ ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ДО КАДЕ ШТО ИМА ПРИСТАП ЗА ПРЕВОЗНОТО СРЕДСТВО. СЕКОЈ ПАТНИК САМОСТОЈНО ГО ПРЕНЕСУВА СВОЈОТ БАГАЖ ОДАВТОБУСОТ ДО СМЕСТУВАЧКИТЕ КАПАЦИТЕТИ.БАГАЖОТ Е ОГРАНИЧЕН СЕКОЈ ПАТНИК МОЖЕ ДА НОСЕ ЕДЕН ГОЛЕМ КУФЕР И ЕДНА МАЛА ТОРБА.

 

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди