Вила Сириос – Скијатос

Вила Сириос

Вилата Сириос се наоѓа во близина на плажата Megali Ammos, на само 6 мин пешачење од оваа често посетувана плажа. Вилата е оддалечена на 150 метри од автобуската станица број 3. Објектот располага со студиа за 2,3 и 4 лица на прв кат. Сите студиа се опремени со мини кујна, сопствен тоалет, клима и wifi. Вилата е идеална за луѓе кои бараат модерен, нов и несекојдневен начин на летување. Туристи кои ќе го посетат Скијатос се со цел да го почувствуваах духот на островот, да ги истражат песочните плажи и да ја проучат културата на градот. Организираме транспорт при пристигнувањето до самата вила, од каде и што и ги превзема за враќање назад.

Studios Afrodite II Цена по соба
http://studios-afrodite-ii.hotels-thassos.com/en/ Цена
350m од Голден Бич Со 20% попуст до 31.01
Термин Ноќи Studio 1/ 2 Studio 1/ 3 Studio1/2 Studio 1/3
02.06 – 09.06.23 7 159 € 169 € 127 € 135 €
09.06 – 16.06.23 7 219 € 229 € 199 € 183 €
16.06 – 23.06.23 7 289 € 299 € 231 € 239 €
23.06 – 30.06.23 7 319 € 329 € 255 € 363 €
30.06 – 07.07.23 7 379 € 389 € 303 € 311 €
07.07 – 14.07.23 7 429 € 439 € 343 € 351 €
14.07 – 21.07.23 7 489 € 499 € 391 € 399 €
21.07 – 28.07.23 7 539 € 549 € 431 € 439 €
28.07 – 04.08.23 7 539 € 549 € 519 € 439 €
04.08 – 11.08.23 7 539 € 549 € 519 € 439 €
11.08 – 18.08.23 7 539 € 549 € 519 € 439 €
18.08 – 25.08.23 7 539 € 549 € 519 € 439 €
25.08 – 01.09.23 7 459 € 469 € 367 € 375 €
01.09 – 08.09.23 7 369 € 379 € 295 € 303 €
08.09 – 15.09.23 7 319 € 329 € 255 € 263 €
15.09 – 22.09.23 7 219 € 229 € 175 € 183 €
22.09 – 29.09.23 7 189 € 199 € 151 € 159 €

Во цената на аранжманот е вклучено:
-7 ноќевања – 8 дена на во вила Сириос
-Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје
-Туристички пратител за време на патувањето
-Претставник од агенција за време на престојот
-Цените се изразени по лице за 7 ноќевања

Во цената на аранжманот не е вклучено:
-Дополнителeлни 30€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-
Скијатос -Волос во самиот автобус
-Патничко осигурување
-Факултативни излети
-Користење на клима (не е задолжително) 5 евра од ден, се плаќа на лице место при
пристигнувањето
-Доплата за туристичка такса, 3.5 евра од студио или апартман за 7 ноќи (задолжително)
плаќате кај газдите на вилите
-Седиштата се нумерирани и секој патник седи според бројот на уплата
-Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице

Напомени:
-За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи
сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.
-За споен термин се сметат две суми од промо цените.
-За промо цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз
-Во случај за уплата на сингл соба по промо цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.
-Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
-За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на
редовните цени(ова не важи за промо цените ).
– Поаѓањето е ден претходно од дадените термини во табелите или поточно секоја среда.
Секој четврток прв ден од одмор
-Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација.
-Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline),
резервацијата се смета за откажана.
-Поаѓањето со автобус ќе биде дефинирано по договор со траект фирмата.
-За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и се пресметува од редовната цена.
-Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.
-Активните попусти не се комбинират со други попусти
-Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
-Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
-Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација,
организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
-Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
-Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз од Скопје до Волос и назад.
-Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
-Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број
на легла.
-Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со
двајца возрасни
-При генерално чистење на секоја смена, студиото се напушта во 10:00ч по локално време.
-Студиото кое се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно
од причини што се чисти за наредната смена.
-Хигиената во студиото за време на престојот ја одржуват самите гости
-Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната
стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот
регион и други фактори а  Ескејп травел  како агенција нема било каква   одговорност за
јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
-Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиa.
-Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како
резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
-Објектот располага со 1/2 и 1/3 студиа на приземје и кат.
-Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first,last minute,Black Friday
или промо понуда,  да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат
од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
-Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на
средства за разлика во цена.

Островот Скијатос нуди многу и вреди да се истражи. За вас организираме екскурзии се со цел
подобро да се запознаете со островот.

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди