VILA TULA 

 ВИЛА ТУЛА  НЕИ ПОРИ

Неи Пори е место кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила ТУЛА се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7 соби од кои ( студија 1/2, студија 1/3 дуплекс 1/3+1/2 ).Вилата се наоѓа 150 м одалечена од плажа .Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден

   -10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

*цените обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст!

 

термин

ноќи

1/2 ПРИЗЕМЈЕ

студио

1/3

ПРИЗЕМЕ

студио

1/3

СПРАТ

СТУДИО

1/3+1/2

дуплекс

21.05.2023

7

99

109

120

190

28.05.2023

7

139

149

160

230

04.06.2023

7

189

199

209

280

11.06.2023

7

249

259

279

360

18.06.2023

7

279

289

300

400

25.06.2023

7

299

309

329

450

02.07.2023

7

319

329

349

490

09.07.2023

7

339

349

379

510

16.07.2023

7

359

369

389

520

23.07.2023

7

359

369

389

520

30.07.2023

7

379

389

409

540

06.08.2023

7

379

389

409

540

13.08.2023

7

359

369

389

520

20.08.2023

7

330

340

360

450

27.08.2023

7

299

309

319

400

03.09.2023

7

259

269

279

340

10.09.2023

7

199

209

219

270

17.09.2023

7

169

179

189

209

 
1/2 СТУДИО Е НЕРЕНОВИРАНО СТУДИО НА ПРИЗЕМЈЕ

1/3 СТУДИО ПРИЗЕМЈЕ СЕ НЕ РЕНОВИРАНИ СТУДИЈА ВО КОЈ КУЈНАТА Е ИЗДВОЕНА ОД СПАЛНАТА

1/3 СПРАТ Е РЕНОРИРАНО СТУДИО СО ПРОСТРАНА ТАРАСА НА 1-ВИ СПРАТ

1/3+1/2 ДУПЛЕКС СЕ НАОЃА НА 1-ВИ СПРАТ РЕНОВИРАНО

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса -0,5 на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди