Вила ,,TUNDE“

Вила ,,TUNDE“

НЕА ВРАСНА е едно од најпопуларните туристички места во Грција, со прекрасна песочна плажа,нуди можност за релаксиран летен одмор. На неколку километри од Неа Врасна се наоѓаат Аспровалта и Ставрос, со што оваа дестинација e меѓу најбараните.

Вила ТУНДЕ се наоѓа на 130 – 140м. оддалеченост од плажа. Располага со  1/2, 1/3 и 1/4 студија (со по два дупли кревети или 1  дупли и два поединечни кревети), опремени со: кујна, ТВ, купатило, тераса, WI-FI, клима (вклучена во цената).
Координати: 40.711102, 23.701487

НЕА ВРАСНА СТУДИЈА
ТУНДЕ
ПЕРИОД НОЌИ 1/2 1/3 1/4
03.06-10.06 7 80 90 100
10.06-17.06 7 120 130 140
17.06-24.06 7 170 180 200
24.06-01.07 7 200 220 240
01.07-08.07 7 230 250 270
08.07-15.07 7 250 270 290
15.07-22.07 7 270 290 310
22.07-29.07 7 290 310 330
29.07-05.08 7 290 310 330
05.08-12.08 7 290 310 330
12.08-19.08 7 290 310 330
19.08-26.08 7 270 290 310
26.08-02.09 7 240 260 280
02.09-09.09 7 190 200 210
09.09-16.09 7 160 170 180
16.09-23.09 7 120 130 140
23.09-30.09 7 80 90 100

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (во агенција).
Цените се изразени во евра за наем на студио и аппартман за 7 ноќевања.

 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 300 ден, од 65 = 500 ден.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

                                                                                       

Останати услови :

  • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
  • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
  • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

NEA VRASNA VILA TUNDE

6th Paraliaki 14, Volvi 570 21, Greece , POSTCODES 570 21

Координати: 40.711102, 23.701487

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди