Хотел COMPLEX ZARA – RESORT & SPA 4* – Банско

COMPLEX ZARA – RESORT & SPA 4* – Банско

 

Hotel Zara & Spa 4* е ново изграден хотел 2014год, лоциран на само 600метри од гондолата и 500метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен интернет, секоја соба има сопствен балкон, LCD TV, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планина. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа Кефрур маркет и трговски центар. Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување на ски опрема.

 

HOTEL

COMPLEX ZARA – RESORT & SPA 4*

01.06-14.07.2023 15.07-31.08.2023 01.09-30.09.2023
ALL HB ALL HB ALL HB
Стандарт соба (2+0) 41 32 49 41 41 32
Де Лукс соба (2+2/3) 47 38 54 47 47 38
Едноспален апартман (2+2/4) 54 44 61 53 54 44
Во цената е вклучено:

 • Ноќевање на база на избраната услуга
 • Користење на базен, фитнес,  сауна, , парна бања, џакузи
 • Детско катче
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса
 • На 16.04 Велигденски ручек

НАПОМЕНИ:

 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно
 • Едно дете од 6-11.99 години со двајца возрасни сместени на дополнително легло  е бесплатно.
 • Второ  и трето дете од 6-11.99 год плаќаат  50% од цената за возрасни
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 70 % од цената
 • Доплата за еднокреветна соба + 80% од цената на собата

ДОПЛАТИ:

 • Бебешко креветче: 2.5 евра од ден
 • Собни папучи: 1.5 евро од пар
 • Сеф: 2 евра од ден

 

ЕКСТРА НОЌИ                                                                                                                                                                                                                  :

6=5, 7=6, 10=9,

Цените се изразени во евра  по лице од ден

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди