Хотел BANJICA Соко Бања

Соко Бања
Хотел BANJICA

Хотел Бањица е природно здравствено одморалиште лоцирано на левиот брег на реката Моравица во паркот Бањица. Хотелот е изолиран од врева и е одличен за мирен одмор со поглед на реката Моравица и излетничкото место Лептерија. Хотелот располага со: 5 апартмани, 20 двокреветни соби, 70 трокреветни соби (секоја соба има кабловска телевизија, телефон, тераса и безжичен интернет), летна градина, ресторани со поглед на кањонот на реката Моравица, бар со голем избор на коктели, десерти и пијалоци , сала за забава (шах, пикадо, билијард, пинг-понг.), комплетно опремена теретана, оградени и осветлени спортски терени… Под својот покрив Бањица има природен исцелителен фактор и сопствена здравствена услуга, која ги има сите потребни услови за дијагностицирање терапија: болести на респираторниот тракт (бронхитис, астма…), помали нервни заболувања и заболувања на коските и зглобовите (вдишување, капење во термална вода, комплетна физикална терапија…).

 

Хотел BANJICA
  Ноември
Двокреветна 37€
Трокреветна 37€
Еднокреветна 70€
Деца од 7 до 15 26€  (во 1/3 со двајца возрасни)

*БО се однесува за престој од 5 или повеќе дена. За престој пократок од 5 дена цените се големуваат за 20%

Деца до 3 години бесплатен престој

 

 

Основен БО :

  • Коктел за добредојде
  • Оброци на база полн пансион појадок – шведски стол, ручек и вечера (3 оброци од дневното мени)
  • Пешачки излети со водич до Боричи и летната позорница Врело, Лептерија, Сокоград, видиковец Поповица;
  • Користење на теретана, спортски терени, и сала за забава;
  • Џакузи со термална вода;
  • Здравствени услуги;
  • Лекарски прегледи;
  • До три терапии дневно по препорака на лекар (без масажа)
  • Заболувања на респираторниот тракт ( инхалации природни и со лекови, вежби за дишење)
  • Ревматски заболувања(комплетна физикална терапија: Дијадинамик, ултразвук, магнет, биоптрон лампа, парафин, КТД, солукс ламба, главнизација, ултрасонофреза, лазер, електрофореза, кизезитерапија, хирдотерапија)
  • WiFi интернет;

Дополати и попусти:

  • Деца од 4 до6 години се сместуваат бесплатно плаќаат само 10€ за храна
  • Комплетно лечење (неограничен број терапии) доплата 2€ од ден по особа
  • Еден возрасен и едно дете до 7 години плаќаат цена за еднокреветна соба

 

 

 

Цените се изразени во евра по лице од ден во двокреветна соба на база полнпансион

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

WordPress PopUp Plugin