Хотел FONTANA **** ВРЊАЧКА БАЊА

Хотел FONTANA **** ВРЊАЧКА БАЊА

Хотел Фонтана се наоѓа во Врњачка Бања, блиску до Врњачка река, прекрасниот парк и шеталиштето.На гостите им е на располагање ресторан, кафуле и лоби бар, потоа сала за конференции и модерен Wellness & Spa центар. Гостите на хотелот можат да ги користат спа центарот 3 часа на ден.Околината на хотелот Фонтана е погодна за возење велосипед, кој можете да го изнајмите во хотелот.
СОДРЖИНА:рецепција, лоби бар, главен ресторан, a la carte ресторан, конференциска сала, велнес и спа центар, фитнес центар, лифт, wi-fi интернет, паркинг
Сместување:хотелот располага со 212 сместувачки единици, од кои 175 соби и 37 апартмани од кои некои се приспособени за лица со посебни потреби.. Сите се опремени со бања, крпи, фен, мини-бар, електричен чајник, клима, сеф, телефон, ТВ, балкон.

 

Хотел Fontana 4*   
01.10.- 25.12.2023
Superior double room single use 1/1 80
Superior double or twin room 1/2 55
Апартмани: 1/1 1/2
Suite  ( junior, со балкон и едноспален) 140 73
Premier  Suite 160 83
Wellness Suite 185 95
 
Во цената е вклучено :

  • Ноќевањe со појадок
  • користење на wellness центар

Во цената не е вклучено :

  • туристичка такса: возрасни – 1,5евро од ден, деца до 6.99 – не плаќаат такса
  • осигурување
  • паркинг

Доплати:

– деца  до 6,99 год. Во придружба на двајца возрасни – бесплатно

– Деца од 7-12 год. Во придружба на  двајца возрасни се доплаќа 10 евра од ден

– Доплата за секоја следна особа во апартман  – 12 еур  дневно по особа

– Доплата за вечера – 10 еур  дневно по особа

– Доплата за соба со тераса – 10 еур  дневно по особа

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

WordPress PopUp Plugin