Хотел Lion**** Боровец

Хотел Lion**** Боровец

За период од 15.07 до 06.09.2022 од 07.09 до 30.11.2022
Број на ноќевања

 

2 ноќевања 3 и повеќе ноќевања 2 ноќевања 3 и повеќе ноќевања
Сместување / Тип на соба BB HB BB HB BB HB BB HB
Двокреветна соба 62 77 57 72 57 72 49 67
Еднокреветна соба 49 57 44 52 44 52 41 49
Фамилијарна соба 77 92 72 87 72 87 67 80
Апартман 118 133 103 118 108 123 98 113
Возрасен на дополнително легло 23 29 21 28 21 28 18 25

Цените се изразени во евра по соба од ден

Во цената е вклучено:

На база BB – ноќевање, појадок, туристичка такса, интернет во заедничките простории, користење базен, теретана, сауна, финска сауна и сауна со билки, парна бања, простор за релаксација.

На база HB ноќевање, појадок и вечера, туристичка такса, интернет во заедничките простории, користење базен, теретана, сауна, финска сауна и сауна со билки, парна бања, простор за релаксација.

 

Напомена:

 

v    Максимално сместување во фамилијарна соба е 2 возрасни и 2 деца, или 3 возрасни.

v    Максимално сместување во апартман е 4 возрасни и 2 деца, или 5 возрасни.

v    Деца до 12 години на редовно легло во двокреветна/ фамилијарна соба добиваат 50% попуст од цената за возрасен во обичен кревет

v    Едно дете до 12 години во двокреветна или фамилијарна соба на дополнителен кревет – бесплатно, второ дете до 12 години – ја плаќа цената за возрасен на дополнително легло.

 

Цените се изразени во евра,  плаќањето е во денарска противредност, 1€ = 62 денари.

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков И СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје