Хотел MEDITE  SPA RESORT 5* – САНДАНСКИ

Хотел MEDITE  SPA RESORT ***** САНДАНСКИ

 

Новиот термален Спа Ресорт Медите е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.

 

MEDITE  SPA RESORT 5*

01.01.-31.12.2023
недела-четврток петок-сабота недела-четврток петок-сабота
BB HB BB HB
Де Лукс соба (2+0) 111 120 128 137
Де Лукс соба со балкон (2+0) 117 126 135 143
Премиум соба (2+1) 122 130 139 148
Премиум соба со балкон (2+1) 128 137 146 154
Junior апартман ( 2+2) 165 176 11 202
Де Лукс апартман  ( 4+1) 217 235 254 272
Соба Villa 1    (2+1) 226 261 259 293
Соба Villa 2    (4+2) 309 348 387 426
Соба Villa 3    (6+2) 426 474 517 565
Соба Villa Premium Family  3  (6+4)    617 674 734 791
Возрасен на дополнително легло 26 41 26 41
Во цената е вклучено:

  • Ноќевање со појадок / ноќевање со појадок и вечера
  • Користење на  спа центарот на хотелот  Медите,базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, солена соба, соба за релаксација, фитнес центар
  • Велигденски ручек  со забавна програма
  • Паркинг
  • Туристичка такса

Доплати:

  • Доплата за велигденски ручек : возрасни- 21 евро, деца до 11.99 год- 11 евра

 

Цените се од ноќ по соба

 

 

  

  

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди