Хотел REGNUM Аparthotel and Spa 5* – Бaнско

REGNUM

Bansko Аparthotel and Spa*****   

 

Регнум Хотел & СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарницата  и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин  и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во луксузни еднокреветни студиа и апартмани целосно опремени  и мебелирани  да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите.

 

 

REGNUM  Bansko Аparthotel and Spa 5*   

 18.04-16.07.2023

11.09-30.11.2023

 

17.07-10.09.2023

BB HB BB HB
Junior Suite 2 76 106 83 113
Executive Suite 2 87 117 94 124
Executive Mountain View  Suite 2 94 124 100 130
Executive De Luxe Suite 2 100 130 114 137
Executive De Luxe Mountain View Suite 2 107 137 150 143
Grand  Suite 4 143 203 150 209
Grand  Mountain View Suite 4 150 209 157 216
Деца до 6.99 г. на дополнително легло

бесплатно

Деца од 7- 12.99 год на допол. легло 21 32 25 36
Трет возрасен  на дополнително легло 35 42 31 46
Во цената е вклучено:

·         Одбраниот пакет ноќевања на база на одбраната услуга

·         користење на Спа центарот : внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, тропски туш, зона за релаксација, фитнес  центар

·         користење на аква аркот (од 16 јуни до 31 август) базен за возрасни, детски базен, фудбалско и кошаркарско игралиште

·         Регнум бања термал со вклучен превоз ( 2 надворешни базени со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, парна бања)

·         Детско катче и детска анимација

·         интернет

·         паркинг

·         туристичка такса

 

Доплата за поглед на планина- 5€ на ден

Доплата за Single room 85% од цената

 

 

 

Цените се изразени во евра по соба од ден

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62,00 ден.

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди