Хотел RIMSKA BANJA 4* – с. Бања Банско

Хотел RIMSKA BANJA 4* – с. Бања Банско

Цени за период 11.09-01.11.2022

Типп на соба /    Услуга : ПОЛУПАНСИОН                   Петок-Сабота Петок-Сабота 2+ноќевања Недела-Четврток
Еднокреветна соба со балкон (1 лице) 61€ 51€ 46€
Еднокреветна соба без балкон (1 лице) 56€ 49€ 44€
Двокреветна соба со балкон (2 лица) 102€ 87€ 78€
Двокреветна соба без балкон (2 лица) 97€ 82€ 74€
Студио со балкон (2 лица) 107€ 92€ 83€
Студио без балкон (2 лица) 102€ 87€ 78€
Едноспален апп со балкон (2 лица) 115€ 100€ 90€
Двоспален апп со балкон (4 лица) 184€ 164€ 147€
Возрасен на дополнително легло* 31€ 31€ 28€
Дете од 4-11.99 г. во соба,судио и двоспален апп 23€ 23€ 21€
Дете од 4-11.99 г. во едноспален апп 15€ 15€ 14€

*Дополнително легло(софа или фотеља) 

 • Цените не се валидни за празници

  Во цената е вклучено:

  • појадок и вечера (без пијалоци)
  • употреба на термички СПА центар: два затворени базени со минерална вода со температура на водата + 31 ° С и + 35 ° С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, ледена соба, фитнес, област за релаксација;
  • употреба на комбиниран спортски терен (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
  • WiFi низ хотелот;
  • сеф за лаптоп во секоја соба;
  • креветче за бебиња во собата и столици за бебиња во ресторанот (додека резервите траат);
  • незаштитен паркинг со видео надзор;
  • превоз до и од почетната станица на лифтот за време на скијачката сезона;
  • туристичка такса и ДДВ.

  Доплати и попусти:

  • Деца на возраст до 3,99 години на дополнително легло престојуваат бесплатно.
  • Деца до 11,99 години на редовно легло ја плаќаат цената за возрасен.
  • На деца до 11,99 години не им е обезбедена бањарка.

                                                         Цените се изразени во евра  по соба од ден

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје