INTERHOTEL 4* – САНДАНСКИ

ЦЕНОВНИК 2022 (09.01. – 31.03.2022)

Цените се за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба
Ценовник валиден за период од 09.01-31.03.2022год.
Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
1adl 64 € 77 €
1adl +1chd /4-11,99/ 64 € 77 €

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 82 € 100 €
2adl+1chd /0-3,99/ 82 € 100 €
2adl +1chd /4-11,99/ 94 € 115 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 94 € 115 €
2adl +1chd /12-15,99/ 110 € 133 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 110 € 133 €

SUP /супериор соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 100 € 120 €
2adl+1chd /0-3,99/ 100 € 120 €
2adl +1chd /4-11,99/ 100 € 120 €
2adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 100 € 120 €
2adl +2chd /4-11,99/ 100 € 120 €
2adl+1chd /12-15,99/ 127 € 153 €
3adl 127 € 153 €
3adl+1chd /0-3,99/ 127 € 153 €
3adl +1chd /4-11,99/ 127 € 153 €
3adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 127 € 153 €

STD /студио/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 120 € 144 €
2adl+1chd /0-3,99/ 120 € 144 €
2adl +1chd /4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +2chd /4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +1chd /12-15,99/ 147 € 177 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 147 € 177 €
3adl 147 € 177 €
3adl +1chd /4-11,99/ 147 € 177 €
3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 147 € 177 €

APP /апартман/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 134 € 162 €
2 adl+1chd (4-11,99) 134 € 162 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 134 € 162 €
2 adl+1chd (12-15,99) 161 € 195 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 161 € 195 €
3 adl 161 € 195 €

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
3 adl 184 € 221 €
3 adl+1chd (4-11,99) 184 € 221 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 184 € 221 €
3 adl+1chd (12-15,99) 211 € 254 €
4 adl 211 € 254 €

Цените се дадени по соба за ден на услуга ноќевање со појадок.
Цените се изразени во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Доплата: вечера 13€ – возрасен и дете 12-15,99 г, 7 – дете 4-12

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок
– Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
– Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
– Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
– Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
– Лежалка и пешкир покрај базените
– Безжичен интернет во целиот хотел
– Паркинг
– Сеф на рецепција
– Детско катче со аниматор
– Туристичка такса

Во цената не е вклучено:
– Превоз
– Патничко осигурување
– Личен трошок на патникот
– Неспомнати услуги 

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Услови за откажување или промена на резервација:

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
Гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали.
При промена на име помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на уплатените средства на гостинот.
Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, гостинот плаќа 100% од целата резервација.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

* Хотелот не прима домашни миленици

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin