Хотел PIRIN PARK HOTEL 5* – Сандански

SANDANSKI 

PIRIN PARK HOTEL *****

Пирин Парк Хотел е сместен на западните падини на Пирин планина. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’ и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. СПА центарот содржи:Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa, отворен базен 28 °C, (работи од мај до септември), отворен детски загреан базен (работи од мај до септември), надворешен термален базен 38°C (работи од октомври до април), затворен базен со хидромасажи и водно огледало 29-31°С, затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидромасажа 37°C, детски базен затворен 33°С. Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината.

01.01-30.11.2023
           PIRIN PARK HOTEL *****  петок-сабота недела-четврток
Двокреветна соба Standard 106 87
Еднокреветна соба Standard 82 71
Двокреветна соба  Luks 115 95
Еднокреветна соба Luks 85 76
Двокреветна соба Superior 125 106
Еднокреветна соба Superior 95 87
Апартман Luks 144 135
Апартман De Luks 168 158
Апартман Vip 182 172
Апартман President` 359 312
                                                 Доплати за                            ручек                                                   вечера
Возрасен 15 18
Дете 4-11,99 6 8
Во цената е вклучено: 

·      Ноќевање со појадок

·     користење на внатрешен базен  детски базени лежалки за релаксација џакузи, солена соба

·     интернет

·     детско катче

·      транспорт до центарот на градот

·     туристичка такса

Напомени:

·     Дете до 4 год се сместува бесплатно

·     Дете од 4-11.99 год на дополнително легло плаќа 18 евра

·     Дете од 4-11.99 год на редовно легло плаќа 10 евра од цената за возрасен.

·     Возрасен на дополнително легло плаќа 28 евра од цената

·     Возрасен со две деца одн 4-11,99 год. Плаќа сума на двокреветна соба

ДОПЛАТИ:

·                Доплата за велигденски ручек на 01.05.2016 : возрасни 26 евра, деца од 4-11.99 год плаќаат 13 евра

·                Доплата за финска сауна, биосауна, парна бања, топли лежалки.

Цените се по лице од ден

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди