Pirin Park Hotel 5* – Сандански

СПА ПАКЕТ 2022

Период на валидност: 01.12.2022-30.11.2023

ТИП СОБА ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК (НП) НЕДЕЛА-ЧЕТВРТОК  (ПП)  ПЕТОК САБОТА  
Двокреветна Стандард 2ADL 87 106
Еднокреветна Стандард-1ADL 71 82
Двокреветна Лукс-2 ADL 95 115
Еднокревeтна Лукс 1АDL 76 85
Двокреветна Супериор-2 ADL 106 125
Еднокреветна Супериор-1АDL 87 95
Апартман Лукс / 2 pax +2 135 144
Апартман Делукс / 2 pax +2 158 168
Апартман Вип / 2 pax +2  172 182
апартман Президент / 4 pax +1 312 359

Цените се дадени по соба од пакет

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок по соба
 • туристичка такса,
 • туристичко осигурување и ДДВ;
 • Интернет,
 • паркинг,
 • бесплатен шатл според распоред до центарот на градот и назад;
 • Употреба на базен со хидромасажи , детски базен, џакузи, солена соба;
 • Сауна-парк финска сауна, био сауна, ледена фонтана, топли кревети и клупи и област за релаксација .
 • Парк-градина со отворен базен и детско игралиште

Доплати и попусти:

 • Доплата за ручек – возрасен  – 16 евра
 • Доплата за вечера  – возрасен – 19 евра
 • Доплата за ручек – дете / 4- 11,99 год. – 7 евра
 • Доплата за вечера  – дете / 4- 11,99 год. – 9 евра
 •  Дете од 0 до 3,99 години – бесплатно сместување во LUX/SUPERIOR двокреветна соба.
 • -Дете од 4 до 11,99 години во LUX/SUPERIOR двокреветна соба, кога е трето лице во собата, се сместува во дополнителен кревет/софа во соодветната соба 19 евра од ден.
 • -Дете од 4 до 11,99 години во еднокреветна соба LUX/SUPERIOR на редовен кревет доплаќа 11 евра од ден
 • -Трет возрасен или дете над 12 години на дополнителен кревет/тросед во LUX/SUPERIOR соба со доплата од 30 евра
 • -Максималното сместување во СТАНДАРДНА соба е до 2 лица. Нема можност да поставите бебешко креветче или екстра кревет.
 • -Возрасен кој престојува со две деца помеѓу 4 и 11,99 години /вклучително/ ја плаќа сумата за двокреветна соба.

 

Цените се изразени во евра,  плаќањето е во денарска противредност, 1€ = 62 денари.

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков И СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје