хотел KATARINO SPA HOTEL 4* – Разлог

KATARINO SPA HOTEL 4 **** Макс лица во соба 1-22.12.21 23-28.12.21 29.12-02.01.22 03-09.01.22 10.01-06.03.22
Нед-чет Пет-саб Мин. 3 ноќи Мин. 4 ноќи Нед-чет Пет- саб Нед-чет Пет-саб
 
Двокреветна соба Luks без балкон 2+1 52 61 81 105 64 76 59 65
Двокреветна Deluxe  соба со балкон 2+1 61 72 93 120 73 87 70 83
Junior апартман 2+2/ 3+1 69 83 106 136 84 99 79 94
Едноспален апартман Deluxe 2+2/ 3+1 80 94 122 156 96 113 90 108
Vip  апартман со балкон 2+1 94 112 145 187 113 135 108 129
Во цената е  вклучено:

·         ноќевање на база полупансион

·         бесплатно  користење на внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, лакониум, финска сауна, Кива сауна, ароматична бања, турска бања,  соба релакс, солена соба, леден туш

·         детско катче

·         перво дп ски центар

·         интернет

·         паркинг

Во цената не е вклучено:

·         туристичка такса – 1 еур од ден

НАПОМЕНИ:                                                                                                                                                                                                       

·         Деца до 5.99 год  со двајца возрасни се сместуваат бесплатно

·         Деца  од 6-13.99 год со двајца возрасни сместени на дополнително легло плаќаат 50% од цената

·         Прво дете од 6-13.99 год со двајца возрасни сместено на дополнително легло  во апартман плаќа 50% од цената , второ дете од 6-13.99 год се сместува бесплатно

·         Еден возрасен и две деца од 6-13.99 год се наплаќа како за двокреветна соба

·         Едно дете до 5.99 год и второ дете од 6-13.99 год со еден возрасен се наплаќа како за еднокреветна соба

·         Возрасен сместен на дополнително легло плаќа 70% од цената

·         Еднокреветна соба -10% попуст од цената на двокреветната соба

Доплата :                                                                                                                                                                                                       

·         Новогодишна свечена вечера ( задолжителна):

·         Ресторан Катарино: возрасни 140 еур, деца ( од 7-13,99 год) – 70 еур

·         Ресторан Меана : возрасни -160 еур, деца ( од 7-13,99 год) – 80 еур

·         Деца до 2,99 год бесплатно , без место во ресторан

·         Деца ид 3-6,99 год бесплатно, со место во ресторан и празнично детско мени

Попуст :                                                                                                                                                                                                       

·         10% попуст за early booking за резервации и 100% уплата до 30.11.2021

·         Попустите за рана резервација и специјалната понуда не се комбинираат

Цените се изразени во евра по лице од ден

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди