Хотел KRALJEVI CARDACI SPA 4* – Копаоник

Хотел KRALJEVI CARDACI SPA ****

 

Смена (нед-нед)

 

Двокреветна соба

Еднокреветна соба Апартман
28.11-12.12.2021 HB 47 61 57
12.12-26.12.2021 HB 53 68 62
26.12-02.01.2022 HB 72 102 86
26.12-02.01.2022 Помалку од 7 ноќи 88 114 102
02.01-16.01.2022

6+1

HB 66 85 78
16.01-23.01.2022

5+2

HB 66 85 78
23.01-06.02.2022

Нед. за Ski Pass.

HB 66 85 74
06.02-13.02.2022

Детска недела

HB 57 74 74
13.02-20.02.2022 HB 66 85 78
20.02-06.03.2022 HB 53 68 78
06.03-03.04.2022 HB 47 61 57
*помалку од 7 ноќи Цените се дадени по лице од ден
Во цената е вклучено:

·          Ноќевање на база полупанисон

·          Kористиње на содржините од SPA & WELLNESS центар и содржина: затворен базен со џакузи , отворен базен , џакузи на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), aромa-парно (турска) бања, хамам, солена соба, kneipp базен, тепидатиум, дозволен е престој на деца над 12год.

·          Неограничено користење на фитнес, бебешко креветче на барање, отворен паркинг

·          Забава за деца: дружење со Дедо Mраз за време на Новогодишните празници, користење на игротека во присуство на родител.

Во цената не е вклучено:

·          Туристичка такса – 1,5 евро од ден по лице  , деца до 6.99 год не плаќаат

·          паркинг

Напомени:

·          Можност за краток престој, само на упит со доплата +20% на ден.

·          Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

·          Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

·          Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

·          Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

·          Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

·          Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

·          Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

·          Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

·          Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Попусти и доплати:
* Детска  недела ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

** Недела на СКИ ПАС: Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков  и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди