Хотел OLGA DEDIJER 2* – Копаоник

 

Хотел OLGA DEDIJER **

26.12-02.01.22 30/31.12.21-02.01.22 02.01-22.01.22 23.01-12.02.22 13.02-19.02.22 20.02-01.04.22
Мин 5 ноќи
Студио 1/2 63 80 53 43 53 43
Во цената е вклучено:

·         Ноќевање на база полу пансион

  • WI FI
  • паркинг

Во цената не е вклучено:

·         Такса за престој (задолжително се наплатува на рецепција) 1 еур по лице од ноќ за возрасни и 0,50 еур и за деца 7-15 год.(деца до 7 год. Бесплатно)

·         Дополнителни агенциски трошоци

·         Доплата за помал број ноќевања од минималниот се доплаќа 10% од сумата

·         Агенциски трошоци – 20 евра

Напомена:

·         дете 0-2 – БЕСПЛАТНО

·         Дете од 0 – 3,99 год со двајца возрасни без користење на дополнитеен кревет се сместува бесплатно

·         Доплата за еднокреветна соба 40%

·         Доплата за трето возрасно лице 80% од редовна цена

·         Доплата за четврто и петто лице 60% од редовна цена

·         Деца до 3,99 год. на заеднички кревет со двајца возрасни се сместуваат гратис

·         Деца од 4 до 6,99 год. со двајца возрасни на сопствен кревет имаат 50% попуст

·         Деца од 4 до 11,99 год. на сопствен кревет имаат 30% попуст.

 

 

Цените се изразени во ЕУР по лице од ден

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди