Хотел РАДАН 3* – ПРОЛОМ БАЊА

ХОТЕЛ  РАДАН 2022

 Ноември,Декември   Октомври Септември
Основен БП 44 46 47

*Основниот БП се однесува за престој од 3 или повеќе дена.За престој пократок од 3 дена цените се зголемуваат за 20%

Дадената цена е по лице од ден во двокреветна соба и вклучува:

 • Лекарски прегледи од дежурни лекари за време на престојот;
 • Балнеотерапија: пиење на лековитата вода Пролом од извор, терапија со хидрокинеза (групни вежби во базен со лековита вода),
 • Медицинска контрола на лекари: 24-часовна медицинска услуга во хотелот, изработка на отпусна листа;
 • Секојдневна употреба на внатрешен базен (16x9m) со лековита вода, температура 30°C;
 • Секојдневна употреба на надворешни базени со лековита вода (кога временски услови дозволуваат);
 • Секојдневно користење на фитнес сала и спортски терени (две асфалтни терени за мали спортови: ракомет, одбојка, кошарка); користење на салата за забава: пинг-понг, билијард, пикадо, друштвени игри;
 • Сместување во двокреветни Стандардни соби во Хотел Радан: ТВ, WiFi интернет, лековита Пролом вода спроведено во сите простории, бањарки, фен за коса;
 • Полн пансион: сите три оброци по принцип на шведска маса;
 • Програма за анимација со бањски рекреативец: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки;
 • Туристичка такса и осигурување.

Услови за деца
Деца до 9 години се сместуваат бесплатно (во придружба на двајца возрасни)
Деца од 9 до 14 години плаќаат  50% од наведената цена   (придружуван од двајца возрасни

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на Радан планина. Тоа првенствено е познат по неговотa лековитa Prolom вода, кои припаѓаат на ретка група на висока бањска вода со вредности: висок алкална (pH 8,8 до 9.2), ниска (сув остаток од 148 mg / l) бикарбонат. Со цел да ве приближиме до овој уникатен подарок на природата, ви овозможивме да ја користите  Пролом водата насекаде во хотелот. За лечењето со Prolom вода се засноваат сите наши здравствени програми. Ефектот од третманот се зголемува со примена на  физички третман, соби со чист и свеж воздух  и прошетка  низ недопрената природа на Prolom бања.Надморска височина (550-668 м) и умерено-континентална клима со многу сончеви денови во годината  придонесуваат за уште подобар одмор. Радан хотелски комплекс, нуди сместување во комфорни соби,  wellness третмани и објекти за рекреација, забава и прошетки. Ако сакате место за работа во тивка средина, ние обезбедивме простории за состаноци за вас со сета потребна опрема.  Без разлика дали доаѓате за третман или празници, деловни состаноци, или едноставно да се релаксирате во природа,  вашиот престој може да биде уживање во Wellness третмани, релаксирачки затворен и отворен базени, ручек во “Етно ресторанот”, патување во град на Ѓаволот, црквата Лазарица  и други културнио и туристички атракција во областа Топлички. Во хотел Радан  сместувањето  e во  во стандардни, комфорни соби и апартмани. Освен еднокреветни и двокреветни соби, хотелот нуди и 8 трикреветни соби (француски кревет + дополнителен кревет  со стандардни димензии), 6 семејни соби (соба со француски лежај + соба со два класични кревети, поврзани исмегу со врата CONNECT) и 10 апартмани (спалнa со дневен престој и кујна).

Цената не вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попуспи

 • Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.
 • Престој во комфорт соби: 5 € по лице од ден.
 • Престој во апартман: 13 € по лице од ден,

Попуст за деца (во придружба на двајца возрасни):

 • Деца до 9 години престојуваат бесплатно,
 • Од 9-14 години: 50% од наведените цени.

Попуст за деца (во придружба на еден возрасен):

 • Деца до 3 години престојуваат бесплатно(со придружба на едно возрасно лице)
 • Од 3-7 години: 50% од наведените цени(со придружба на едно возрасно лице)

ВЕЛНЕС ЛУКС ПАКЕТ

Период 10-30Септември Октомври Ноември-Декември
Двокреветна соба 57 55 53
Комфорт  69 59 58
Еднокреветна 72 69 67
Апартман 72 69 67

*Велнес Лукс пакетот важи за 2 и повеќе ноќевања

Дадената цена е по лице од ден и вклучува

 • Сместување на база полн пансион
 • Секојдневно користење на новиот Wellness LUX центар (отворен затворен базен, 5 сауни (3 финска, инфрацрвена и био сауни), 2 солени соби, џакузи базен со лековита Пролом вода, џакузи базен со лековита Пролом вода и морска сол  парни бањи, патека за книп, топли клупи, внатрешен базен
 • Просторија за рекреација (билијард, пинг-понг, пикадо)
 • Употреба на  фитнес сала
 • Кошница со овошје во Велнес центар
 • Секојдневно користење на отворен базен со мини аква парк во летните месеци
 • Утринска гимнастика со физиотерапевт
 • Вежби во базен

Доплата и попуспи

 • Деца до 9 години се сместуваат бесплатно (придружувани од 2 возрасни)
 • Деца од 9 до 14 години плаќаат 50% од наведената цена (придружувани од 2 возрасни)
 •  За 2 или повеќе деца, можен е престој во семејни соби со доплата од 13 по лице на ден или во апартмани
 •  Детската игротека секој ден од 09:00 до 15:00 часот
  Интернет
  Надворешна игротека

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

 Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков  и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди