Хотел Rimska Banja 4****   Бања, Банско празнична понуда

Бања, Банско

Хотел RIMSKA BANJA 4*** 

Хотел Rimska Banya се наоѓа на мирна локација, на периферијата на селото Бања. Оддалечен е 5 км од ски центарот Банско. Во текот на зимата организира бесплатен трансфер до ски лифтовите. Спа центарот содржи бесплатна сауна, парна бања, џакузи и 2 базени, од кои едниот може да се открие во текот на летото. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет, ресторан, лоби бар и бар во градината, каде е и детското игралиште и бесплатен паркинг. Сите соби се едноставно наместени и содржат ТВ со кабловски канали, мини-бар и бокал за греење на водата, а поголем број е со балкон.

 

 

Хотел RIMSKA BANJA 4*

 

22.12.2023-06.01.2024

Минимум 3 ноќи
Еднокреветна соба со балкон 1+0 77
Еднокреветна соба без  балкон  1+0 72
Двокреветна соба  со балкон 2+0 143
Двокреветна соба без  балкон  2+0 133
Студио со балкон 2+2  (цената е за 2 лица) 148
Студио без  балкон 2+2 (цената е за 2 лица) 143
Едноспален апартман  со балкон 2+2 (цената е за 2 лица) 153
Двоспален апартман со балкон  4+2 (цената е за 4 лица) 255
 
Трет возрасен на дополнително легло 38
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во двокреветна соба, студио или двоспален апп 28
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во едноспален апартман 18
Во цената е вклучено :

·       ноќевања со појадок и вечера

·       користење на СПА центарот: два базени со минерална вода, џакузи, сауна, јапонска бања, парна бања, турска бања,  ледена соба, фитнес, соба за релаксација

·       Интернет

·       Бебешко креветче и бебешки столчиња во есторанот (ограничени)

·       Превоз до СКИ лифтот и назад

·       откриен паркинг

·       туристичка такса

·       ЗА ПЕРИОДОТ ОД 29.12.23-02.01.24 ЦЕНИТЕ НЕ ВАЖАТ

НАПОМЕНИ:

·       Деца до 3.99 год со двајца возрасни сместени на дополнително легло  се сместуваат бесплатно.

·       Деца до  11.99 год сместени на редовно легло плаќаат 100% од цената

Цените се изразени во евра по соба

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

WordPress PopUp Plugin