Хотел ST. GEORGE SKI & SPA 4* – Банско

ХОТЕЛ ST.GEORGE SKI & SPA 4 ****

 

01.12-22.12.21

01.04-21.04.22

27.02-31.03.2022

 

24.12-30.12.21

09.01-11.02.22

19.02-26.02.22

03.01.22-08.01.22

12.02-18.02.22

31.12-02.01.22
RO RO RO RO RO
Двокреветна соба 2+0 21 24 30 34 54
Студио 2+1 22 25 31 35 56
Едноспален апартман 2+2 26 31 36 43 66
Двоспален апартман 2+0 / 2+1 20 23 27 33 50
Троспален апартман 2+2+2/+2 19 22 26 32 49
Цената вклучува:

·         ноќевање

·         бесплатно  користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, џакузи

·         ски гардаробер

·         трансфер до ски-лифтовите

·         интернет

·         детско катче

·         туристичка такса

Напомени:

·         деца од 0-5,99 год се сместуваат бесплатно

·         Дете од 6-11.99 год на редовно легло со 1 возрасен плаќа 80% од цената за возрасен

·         Доплата за појадок – 6 еур за возрасен , 3.50 еур за деца ( 6 – 11,99год)

·         Доплата за полупансион на цената за појадок – 13 еур за возрасен, 7 еур за деца ( 6-11,99 год)

·         Две деца од 6-11.99 год со 1 возрасен , и двете деца плаќаат по 50% од цената за возрасен

·         Прво дете од 6-11.99 год на дополнително легло плаќа 50% од цената за возрасен, второ дете плаќа 30% од цената

·         Возрасен на дополнително легло плаќа 65% од цената за возрасен сместен во апартман

·         Доплата за еднокреветна соба 70% од цената за возрасен

ДОПЛАТА:

·         Новогодишна свечена вечера ( задолжителна) : возрасни 80 еур, деца од 2- 11,99 год плаќаат 40 еур

·         Божиќна свечена вечера ( задолжителна) : возрасни 20ВВ / 10 НВ еур, деца од 2-11,99 год плаќаат 10 ВВ еур / 5 НВ еур

Попуст :

·         10% early booking ПОПУСТ за резервација до 30.11.2020 и целосна уплата до 15.12.2020

Цените се изразени во евра по лице од ден

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје