Хотел ST. GEORGE SKI & HOLIDAY 4* – Банско

ХОТЕЛ ST.GEORGE SKI & HOLIDAY 4 ****

 

01.12-22.12.22

12.03-14.04.23

26.02-11.03.23

 

23.12-29.12.22

08.01-25.02.23

02.01-07.01.23 30.12.22- 01.01.23
BB BB BB BB BB
Двокреветна соба 2+0 32 41 44 54 67
Студио 2+1 33 44 46 56 70
Едноспален апартман 2+2 37 49 51 64 80
Двоспален апартман 2+0 / 2+1 31 41 44 54 67
Троспален апартман 2+2+2/+2 31 41 44 54 67
Цената вклучува:

·         ноќевање со појадок

·         бесплатно  користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, џакузи

·         ски гардаробер

·         трансфер до ски-лифтовите

·         интернет

·         детско катче

·         туристичка такса

Напомени:

·         деца од 0-3,99 год се сместуваат бесплатно

·         Дете од 4-11.99 год на редовно легло со 1 возрасен плаќа 75% од цената за возрасен

·         Доплата за полупансион на цената за појадок – 11 еур за возрасен, 6 еур за деца ( 6-11,99 год)

·         Две деца од 6-11.99 год со 1 возрасен , и двете деца плаќаат по 75% од цената за возрасен за сместување во двокреветна соба и студио, сместување во апартман плаќа како возрасен

·         Прво дете од 6-11.99 год на дополнително легло плаќа 25% на дополнително легло во апартман

·         Возрасен на дополнително легло плаќа 50% од цената за возрасен сместен во апартман

·         Доплата за еднокреветна соба 70% од цената за возрасен

ДОПЛАТА:

·         Новогодишна свечена вечера ( задолжителна) : возрасни 90 еур, деца од 2- 11,99 год плаќаат50 еур

·         Божиќна свечена вечера ( задолжителна) : возрасни 20ВВ / 10 НВ еур, деца од 2-11,99 год плаќаат 10 ВВ еур / 5 НВ еур

Попуст :

·         20% early booking ПОПУСТ за резервација до 10.11.2022 и целосна уплата до 25.11.2022

15% early booking ПОПУСТ за резервација до 10.12.2022 и целосна уплата до 19.12.2022

Цените се изразени во евра по лице од ден

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди