Хотел STARA PLANINA 4* – Стара Планина

Хотел  STARA PLANINA ****
01.12-16.12.21

05.03-31.03.21

17.12-30.12.21

22.01.-11.02.22

19.02-04.03.22

08.01-21.01.22

12.02-18.02.22

31.12.21-07.01.22
Двокреветна соба* 1/2 75 78 88 115
Двокреветна соба+софа* 2/3 83 86 93 121
Супериор соба + софа* 2/3 96 101 110 138
Јуниор апартман по соба** 1/3 252 275 291 369
Фамилијарен апартман по соба** 1/4 308 328 352 460
Deluxe апартман по соба** 1/2 325 325 325 325
Доплата за еднокреветна 31
*Цените се по лице од ден

**Цените се по соба од ден

Цената вклучува:

·         Ноќевања  на база  light all inc

·         wellness & spa cenatr

·         Игротека за деца

·         Користење на ски остава

·         Опрема за бебе

·         Школа по пливање за деца од 4 до 9,99 год , секојдневно во утринските часови

·         паркинг   (со резервација)

·         wi -fi интернет

Во цената не е вклучено:

·         туристичка такса 0,50 евро за деца од 7 до 15 год , за возрасни 1 евро

Напомени

·         Деца до 2,99 год се сместуваат бесплатно (без дополнителен  кревет)

·         Деца од 3-5,99,99 год плаќаат 30% од цената за возрасен

·         Деца од 6-14,99,99 год плаќаат 50% од цената за возрасен

·         Деца nad 15 год плаќаат 90% од цената за возрасен

·         Еден возрасен и дете во двокреветна соба плаќаат по редовна цена

·         Доца до 3 год со еден возрасен во двокреветна соба – возрасниот плаќа како за еднокреветна соба , детето е бесплатно

·         Дозволено е домашно милениче до 10кг .

·         Сместување на домашно милениче може да се направи само во Супериор соба и Јуниор апартман

·         Цената е 13 еур од ден од милениче

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди