HOTEL  YANAKIEV ****

 

HOTEL  YANAKIEV ****

 

01.12.22

21.12.22

30.12.22

01.01.23

22.12-29.12.22

08.01-10.02.23

18.02-05.03.23

02.01-07.01.23 06.03-23.04.23
НВ
Двокреветна соба STD ( 2+1) 59 149 99 123 78
Апартман ( 2+2 ) 160 401 268 311 242
Еднокреветна ( 1+0 ) 96 238 161 199 128
За резервација на појадок -10 евра по лице од ден
 
Дете  од 0-1,99 год. бесплатно
Деца од 2-5.99 год. на доп. легло бесплатно
 Во цената е вклучено:

·         ноќевање  на база полупансион

·         користење на  Бесплатно користење на затворен базен; Финска сауна, Билна сауна, парна бања; на отворено  паркинг простор (по достапност);

·         интернет

·         туристичка такса

Попусти и доплати :

·         Деца од 6 до 11.99 год. во двокреветна соба на дополнителен кревет на сместување со појадок плаќаат 15 евра, сместување со полупансион плаќаат 20 евра , во апартман за ноќевање со појадок 7 евра за ноќевање на полупансион 12 евра,

·         Деца над 12 год и возрасни во двокреветна соба плаќаат 30% од цената за возрасен, во апартман плаќаат 12 евра ноќевање со појадок 22 евра ноќевање на база полупансион

 

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДОПЛАТА НОВОГОДИШНИ И БОЖИЌНИ ВЕЧЕРИ

 

Цените се изразени во евра по  лице  од ден во двокреветна соба

Цените се изразени во евра по  апартман  од ден

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди