хотел ZARA 4* – Банско

     

  HOTEL

 COMPLEX ZARA – RESORT & SPA****

01-21.12.22

07.03-10.04.22

23-27.12.21* 28.12.21-02.01.22 03-10.01.22-21.01-20.02.22 11-21.01.22

21.02-06.03.22

BB BB BB BB BB
Двокреветна соба   Standard (2+0) 31 38 58 40 36
Двокреветна соба   Lux (2+2/3) 35 42 63 45 41
Едноспален апартман (2+2/ 4) 44 51 72 54 50
  HB HB HB HB HB
Двокреветна соба   Standard (2+0) 34 41 64 44 40
Двокреветна соба   Lux (2+2/3) 38 46 69 49 45
Едноспален апартман (2+2/ 4) 48 56 79 59 55
    ALL INC ALL INC ALL INC ALL INC ALL INC
Двокреветна соба   Standard (2+0) 38 46 71 49 44
Двокреветна соба   Lux (2+2/3) 42 51 77 55 50
Едноспален апартман (2+2/ 4) 53 62 88 66 62
Во цената е вклучено:

 • Ноќевање на избрана услуга
 • Користење на базен, фитнес,  сауна, , парна бања, џакузи
 • Детско катче
 • Wi-fi
 • Туристичка такса

НАПОМЕНИ:

 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно
 • Едно дете  од 6-11.99 години со двајца возрасни на дополнително легло   плаќаат 50% од цената за возрасни.
 • Деца од 6-11.99 години со еден возрасен сместени на редовно легло  плаќаат  70% од цената за возрасни
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 70 % од цената
 • Доплата за еднокреветна соба +80% од цената на собата

ДОПЛАТИ:

 • Бебешко креветче: 2.5 евра од ден
 • Собни папучи: 1.5 евро од пар
 • Сеф: 2 евра од ден
 • Доплата за туристичка такса за деца 0,50 еур

 

Попусти:

 • 10% попуст за рана резервација направена до 30.11.2020, платено 100% до 15.12.2020
 •  7=6, 10=9, 14=12

Доплата за НОВОГОДИШНИ И БОЖИЌНИ празници

 • Ресторан Зара – главна сала 65 еѕр  (возрасен) – 32 еур за деца 4 -11,99 год.
 • Ресторан Зара – споредна сала

Цените се изразени во евра по лице од ден

 

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје