Хотел TONANTI 5* – Врњачка Бања

HOTEL TONANTI 5* – ВРЊАЧКА БАЊА

 

Hotel Tonanti е еден од најлуксузните хотели оваа регија. Лоциран во строгиот центар на Врњачка Бања, во непосредна близина на паркот. Во понуда се 146 сместувачки единици, опремени според најсовремените стандарди. Надворешните ѕидови од стакло овозможуваат панорамски поглед на бањскиот парк. Од содржините тука се два ресторани, пансионски и a la carte, лоби бар и бар во аква зоната. Услугата е на база полупансион, на шведска маса (појадок е од 07:30-10:30 а вечера од 18:30-21:30). Во пансионскиот ресторан во понуда се и веган бар, паста бар и сендвич бар. Аква зоната ја чинат базените, две џакузија и разновидни водени атракции. Внатрешниот базен, со површина од 300 м2, споен е со отворените базени, еден голем од 600 м2, со водопад и детски со површина од 50 м2. Спа центарот нуди три сауни, солена соба, ледена соба, парна бања, пловечка када и четири простории за масажа. Спа центарот е споен со зоната за опуштање, која е целата во стакло и свртена кон паркот. Hotel Tonanti е единствен хотел во Србија со хипербарична комора, каде и на болните и на здравите се нуди вдишување на чистиот кислород под притисок поголем од атмосферскиот. На располагање се фризер, маникир, педикир, шминкер и козметичар, како и теретана. За најмалите освен базенот, во понуда се две игрални (за возраст од 0-3 и 4-8 години) со тимот на аниматори и секојдневни едукативно-креативнo-забавни програми. Во понуда се и три конференциски сали со најсовремена опрема.

HOTEL TONANTI ***** 30.04. 03.05.2024 03.05. – 06.05.2024
Стандард соба 1/2+1* 510 550
Lux соба 1/2+2 715 754
Деца од  0 до 3,99 год бесплатно
Деца  од 4 до 11,99 год 35
Деца  + 12 год 50
Дете од 4 до 11,99 год (без доп. кревет) 25
Во цената е вклучено:

·         Три ноќевања на база полупансион

·         Две деца до 12 години ГРАТИС

·         Користење на wellness & spa центар(базедн, финска сауна, био сауна,инфраред сауна, солена соба, релакс соба со тепидариум и амам) Пристапот во СПА ценарот за деца помали од 12 год. е ограничен и е најдоцна до 19часот.

·         Спортко рекреативни активности

·         Игротеки за деца од 0-3год и од 4-8 год,

·         Финтес центар

·         Првомајски ручек за целото семејство/Велигденски  ручек за целото семејство

·         Интернет, паркинг

Во цената не е вклучено:

·         Туристичка такса – 1,5 евро од ден по лице  .

Напомена:

·         * baby cot

Цените се дадени  по соба за 3 ноќи

 

 

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков  и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди